Zimowa pielęgnacja włosów

03.12.2014

Zima jest ciężkim okresem dla naszych włosów, które stają się suche, łamliwe, elektryzują się, a skóra głowy wydziela więcej sebum. Wszystko to jest dziełem niskim temperatur oraz grzejników, które wysuszają powietrze. Jak ułatwić naszym włosom przetrwanie zimy? Poniżej kilka wskazówek.

Noś czapkę!

Czapka jest całkowicie niezbędna nie tylko dla ochrony głowy przed niską temperaturą, ale i włosów. Zimno negatywnie wpływa nie tylko na włosy, ale i na cebulki, które mogą zostać uszkodzone. W efekcie włosy wypadają i wolniej rosną. Przy wyborze czapki warto wziąć pod uwagę wełniane i uszyte z delikatnych, niesyntetycznych tkanin. Czapka powinna być luźniejsza, aby można było schować pod nią wszystkie włosy. Za ciasna czapka może uszkodzić cebulki. Po każdym praniu warto wypłukać czapkę w płynie do płukania, który zapobiega elektryzowaniu.

Mycie

Zimą przydadzą się delikatniejsze szampony np. ziołowe (pokrzywa, szałwia, rozmaryn), które uspokoją gruczoły łojowe. Nadmierne wydzielanie sebum zimą spowodowane jest głównie zmianami temperatury (wchodzimy z zimna do ciepłego domu itp.).

Suszenie

Zimą włosy non stop narażone są na gorące, suche powietrze np. w domu, w samochodzie, kiedy włączamy nawiew oraz autobusach czy tramwajach. Najlepszym sposobem jest zerygznacja w tym okresie z suszarki. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, najlepiej suszyć je chłodnym nawiewem, suszarką z jonizacją.

Odżywianie

Zima to najlepszy czas na wprowadzanie olejowania. Warto również sięgnąć po odżywki zawierające olejki w składzie. Przydatna będzie także odżywka ekspresowa w sprayu – zmieści się w każdej torebce, a kiedy tylko poczujemy, że nasze włosy stają się suche, spryskujemy jei voila :-)

Dieta

Zimą stajemy się łasuchami, jemy bardziej kaloryczne potrafy (przez co czasami przybywa w boczkach ;-)), które niekoniecznie dostarczają odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Nie zapominajmy o owocach i warzywach, rybach, kiełkach, orzechach oraz produktach pełnoziarnistych. Przecież nie chcemy osłabić naszych włosów! Warto zaopatrzyć się w suplementy diety takie jak witaminy, wzmacniające włosy i paznokcie.

A Wy jakie macie sposoby na walkę o każdy włos zimą? Pamiętacie o szczególnej ochronie swoich włosów?

Źródło obrazka: flickr.com

Martyna Gruss

Martyna Gruss

Martyna to wytrawna blogerka, która pisze o kosmetykach od lat. Na blogu StrefaUrody.pl od samego początku - głównie zajmuje się przepisami DIY oraz tematyką około włosową.

http://testujeiopiniuje.blogspot.com
Martyna Gruss