Zadbaj o stopy także jesienią

10.11.2014

Mamy już jesień i zamieniamy japonki na botki, ale to nie oznacza, że mamy przestać dbać o nasze stopy.  Wiele kobiet popełnia ten błąd i wraz z odejściem lata przestaje dbać  stopy. Jeśli jednak nie zrezygnujemy z tej czynności, to czeka nas zdecydowanie mniej pracy związanej z przywróceniem stóp do porządku przed nadejściem lata. W dzisiejszym wpisie pokażę wam kilka sposobów na piękne i gładkie stopy.

Peeling

Nie ma nic lepszego na szorstkie stopy niż peeling. Najlepszy będzie ten gruboziarnisty. Peeling zetrze martwy naskórek i wygładzi skórę stóp. Jeśli nie macie gotowego, to polecam zrobić ten domowy. Potrzebujecie tylko cukru i olejków. Jeśli jednak wolicie gotowe produkty, to polecam te peelingi:

4893-horz

Kremy do stóp

Po zabiegu peelingu warto nawilżyć stopy. W tym celu sięgamy po kremy do stóp, które świetnie je zmiękczają i wygładzają. Dla wzmocnienia efektu warto nałożyć grubszą warstwę kremu, a później bawełniane skarpetki. Rano budzimy się z idealnie gładkimi stopami. Warto sięgnąć po takie kremy jak:

11723-horz

Maski do stóp

Raz na tydzień warto zafundować swoim stopom domowe SPA i zrobić im maskę.  Taka maska świetne nawilży stopy i będą one wygładzone na dłużej. Możemy wykonać ją same np. z miodu i mleka, ale również możemy użyć gotowych masek jak np.:

14026-horz

Odprężająca kąpiel dla stóp

Babciny sposób na odprężone stopy to po prostu dodanie soli kuchennej do miski z wodą. Jednak w dzisiejszych czasach istnieją gotowe sole do kąpieli, które nie tylko pięknie pachną, ale również odprężają:

14030-horz

Jest wiele sposobów na piękne stopy, ale najważniejsza jest systematyczność. Warto więc każdego dnia kremować stopy, a raz na tydzień zrobić peeling i maseczkę. Kiedy znajdziemy więcej, czasu warto wziąć odprężającą kąpiel z dodatkiem specjalnej soli lub olejku eterycznego. Efekt zadowolenia i gładkich stóp gwarantowany!