Zabawki dziecięce – mycie i czyszczenie

19.04.2015

Aby nasze dzieci rozwijały się zdrowo, potrzebują nie tylko jedzenia, prawidłowej opieki i higieny, ale również przedmiotów i zabawek, które już od pierwszych miesięcy życia będą wspomagać i stymulować ich rozwój.

Mając dzieci wyposażamy ich pokoje w różne przedmioty. Kupujemy meble, wyposażenie oraz zabawki, którymi nasze dzieci bawią się kilkukrotnie w ciągu dnia. Zabawki oraz maskotki są dotykane przez dzieci. W przypadku małych dzieci są brane do ust, gryzione i oblizywane. Czasem są dotykane brudnymi rączkami przez co zostaje na nich brud, bakterie i resztki jedzenia. Często lądują na ziemi bądź w piaskownicy. Równie często podczas naszej nieuwagi prosto z wędrują do łóżka, pod kocyk czy też w czyste ubrania.

Przez takie zachowanie naszych pociech zabawki zostawiają za sobą wszystko to, co mają na sobie. Dlatego warto o nie dbać, czyścić i prać co najmniej kilka razy w roku, a gdy zauważymy, że są szczególnie brudne, robimy to, gdy zajdzie taka potrzeba.

Do mycia i prania zabawek i maskotek można użyć specjalnie do tego celu przeznaczonych środków, gdy ich nie posiadamy, możemy użyć dostępnego w każdej kuchni płynu do mycia naczyń. Do prania maskotek można użyć proszków, żeli oraz płynów, które przeznaczone są do prania odzieży dziecięcej.

pranie

Podczas prania maskotek warto je dwa razy wypłukać w wodzie, odwirować i powiesić w pełnym słońcu do całkowitego wyschnięcia. W zimę można po praniu maskotek wywiesić je na mrozie, następnie pozostawić na kaloryferach do wyschnięcia. Pozwoli to na zabicie drobnoustrojów znajdujących się na materiale, z którego są one wykonane.

Spotkałam się również z pomysłem wkładania zabawek do zamrażarki w tym samym celu. Wszelkie plastikowe czy drewniane zabawki należy dokładnie wymyć bądź przetrzeć ściereczką nasączoną płynem. Następnie wypłukać i wytrzeć do sucha.

Na naszym rynku dostępne są również nawilżone ścierki do kurzu. Można ich użyć w przypadku zabawek należących do starszych dzieci gdzie mamy pewność, że dziecko nie będzie oblizywać i brać do ust takiej zabawki.

Warto dbać o otoczenie i przedmioty należące do naszych dzieci. Dzięki temu będą zdrowe, chronione i wesołe.

 

 

Źródło zdjęcia głównego: flic.kr/p/bMTAYe

Mariola Wilk

Mariola Wilk

Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki cudownych dzieci. Autorka wielu tekstów z zakresu pielęgnacji ciała, urody, zdrowia, pielęgnacji dzieci.
Pasjonatka branży beauty, testerka kosmetyków, blogerka z 5-letnim stażem. Prowadzi blogi beauty oraz parentingowy.

http://www.mariolawilk.pl
Mariola Wilk