Wzmocnij działanie odżywki

16.09.2016

Kupujesz kolejne i kolejne maski i odżywki, ale efekty ich stosowania nie satysfakcjonują Cię? Wzmocnij z nami działanie kosmetyku!

  1. Dodaj do odżywki 2 krople ulubionego oleju (najlepiej naturalnego – arganowego, jojoba itp.). Wzmocnisz tym nie tylko działanie kosmetyku, ale i nabłyszczysz włosy. Metoda szczególnie polecana dla właścicielek przesuszonych i zniszczonych włosów. Kosmetyki możesz wzmocnić również kwasem hialuronowym lub sokiem z aloesu.
    cosmetics-293293_640
  2. Istotną kwestią jest nałożenie odżywki na włosy. Należy pamiętać, że odżywkę nakładamy na dobrze odsączone włosy. Dopiero wtedy nakładamy kosmetyk, zaczynając od końcówek i idziemy ku nasadzie. Uwzględnijmy każde pasmo i lekko wcierajmy produkt.
  3. Rozczesz włosy po nałożeniu odżywki – włosy z łatwością się rozczeszą. Pamiętać należy o tym, by grzebień był o rzadko rozmieszczonych zębach. Traktujmy włosy delikatnie i nie szarpmy.
    tangle grzeb
  4. Zawiń włosy w ręcznik i podgrzewaj chwilę suszarką. Łuski włosów pod wpływem ciepła rozchylają się i łatwiej absorbują składniki z kosmetyków. Na koniec spłucz włosy chłodną wodą, aby rozchylone łuski domknąć, co sprawi że będą gładsze i bardziej lśniące.
    wlosy3

Od dziś będziemy nakładać odżywkę od końcówek ku nasadzie, a nie odwrotnie, jak do tej pory!

Martyna Gruss

Martyna Gruss

Martyna to wytrawna blogerka, która pisze o kosmetykach od lat. Na blogu StrefaUrody.pl od samego początku - głównie zajmuje się przepisami DIY oraz tematyką około włosową.

http://testujeiopiniuje.blogspot.com
Martyna Gruss