Wrastanie włosów po depilacji – jak temu zapobiec?

23.07.2016

Czy borykasz się z problemem wrastających włosów po depilacji? Czy czerwone, drobne krosty wypełnione ropą, które szpecą nogi bądź pachy, są Ci dobrze znane?

Wrastające włosy po depilacji to problem bardzo wielu osób mających kręcone bądź cienkie włosy.

Dzieje się tak dlatego, że odrastający włos zamiast przebić skórę i wyrastać poza nią skręca się i rośnie pod skórą. Takie zjawisko często prowadzi do zapalenia mieszków włosowych czyli do powstania nieestetycznie wyglądających czerwonych krost.

Do wrastania włosów dochodzi często w takich miejscach jak nogi, pachy, bikini czy broda. Stany zapalne mogą skutkować powstawaniem blizn, których trudno się później pozbyć.

Jak uchronić się przed wrastaniem włosów po depilacji?

Jest na to kilka sposobów. Przede wszystkim:

  • Koniecznie zrób peeling na co najmniej 12 godzin przed depilacją.
  • Przed samym zabiegiem i zaraz po nim zdezynfekuj skórę.
  • Po depilacji wcieraj w skórę preparaty przeciw wrastaniu włosów i opóźniające ich wzrost. Są skuteczne, ale tylko wtedy, gdy stosujesz je systematycznie dwa razy dziennie. Zawierają substancje zaburzające procesy powstawania nowych włosów, zmniejszające ich średnicę i długość oraz rozjaśniające.

Zdjęcie główne: Flickr.com

Mariola Wilk

Mariola Wilk

Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki cudownych dzieci. Autorka wielu tekstów z zakresu pielęgnacji ciała, urody, zdrowia, pielęgnacji dzieci.
Pasjonatka branży beauty, testerka kosmetyków, blogerka z 5-letnim stażem. Prowadzi blogi beauty oraz parentingowy.

http://www.mariolawilk.pl
Mariola Wilk