Wrastające włoski – to już nie problem!

08.12.2014
kategorie: ♡ Pielęgnacja   tagi:

Często po depilacji wrastają włoski. Jest kilka sposobów, aby tego uniknąć.

  1. Krem na wrastające włoski po depilacji. Są to kremy nawilżające, można je zastąpić np. olejkami. Kremy te powinno się stosować również kilka dni po depilacji. Pomogą one zapobiec wrastaniu włosków.
  2. Peelingi. Są to produkty złuszczające, których warto używać przed depilacją oraz 2 dni po depilacji. Dzięki peelingowi wygładzicie skórę, a włoski nie będą wrastały. Unikaj jednak po depilacji peelingów solnych – podrażnią Twoją skórę.
  3. Myjki złuszczające. Jeśli nie lubicie robić peelingu i wolicie szybszą opcję, to polecam myjki złuszczające. Działają podobnie jak peeling i są łatwiejsze i szybsze w życiu. Dobra opcja dla leniuchów. Mogą być zastąpione przez szorstką gąbkę o drobnej ziarnistości.
  4. Maseczki. Oczywiście chodzi o maseczki złuszczające, dzięki którym odrastające po depilacji włoski mogą się bez problemu przebić przez naskórek.
  5. Szczotkowanie. Alternatywa dla peelingu i myjek. Skóra po mocnym szczotkowaniu może być zaczerwieniona, ale efekty są naprawdę dobre. To podobno również świetny sposób na pozbycie się cellulitu.

Obrazek główny: Flickr