Włosy plażują – ochrona przed słoną wodą

26.07.2016

Słona woda loków doda! Wszystko jednak z umiarem. Zdrowe włosy to błyszczące włosy, ale czy nie zdarzyło się Wam wrócić z wakacji nad morzem z matowymi i pozbawionymi blasku włosami? W jaki sposób się przed tym uchronić?

Odczyn wody morskiej ma odczyn zasadowy, pod wpływem którego włos pęcznieje – otwierają się łuski i kora. Włosy stają się przesuszone i “sianowate”. Co gorsza są bardziej podatne na słońce i wiatr. Rozmiękczony włos z łatwością chłonie też metale ciężkie, których nie brakuje w morzach.

Co zrobić aby uniknąć włosowej katastrofy?

Zregeneruj włosy przed wyjazdem… kompleksowo i bez ustępstw! Nałóż olej, maskę, odżywkę – wszystko, co poprawi stan Twoich włosów. Spakowane i gotowe do plażingu? Więc ruszamy!

Jednakże regeneracja przedwyjazdowa nie wystarczy. Można powiedzieć, że trzeba chronić włosy. No cóż, ciężko jest ich nie zmoczyć, a czepek nic nie da. Dlatego idąc na plażę, zawsze miej ze sobą buteleczkę ze słodką wodą, jeżeli na plaży nie ma dostępu do prysznica. Przed kąpielą w słonej morskiej wodzie spłucz włosy słodką wodą i najlepiej zwiąż je w koczek, aby zapobiec zbyt szybkiemu wysuszeniu. Przed zmoczeniem warto także lekko naolejować włosy, co dodatkowo uchroni włosy przed szkodliwym działaniem morskiej wody. Ze słodkiej wody należy również skorzystać po kąpieli w morzu. Po powrocie z plaży najlepiej umyć włosy delikatnym preparatem, np. prostą odżywką lub łagodnym szamponem, a jeśli jest możliwość, nałożyć na nie głęboko natłuszczającą maskę. Dobrze sprawdzi się również maska typowo “silikonowa”.

Pamiętajmy również o kapeluszu lub chustce podczas opalania, bo mimo, iż tego nie czujem,y to włosy potrafią przeżywać na słońcu takie katusze jak nasza skóra czy oczy.

Źródło zdjęcia: flickr

Martyna Gruss

Martyna Gruss

Martyna to wytrawna blogerka, która pisze o kosmetykach od lat. Na blogu StrefaUrody.pl od samego początku - głównie zajmuje się przepisami DIY oraz tematyką około włosową.

http://testujeiopiniuje.blogspot.com
Martyna Gruss