Włosy na wietrze

12.11.2014

Listopad i grudzień to najbardziej wietrzne miesiące w całym roku!

Idziemy do fryzjera, obcinamy włosy, farbujemy, układamy, modelujemy albo układamy je sobie pięknie w domu, wychodzimy – a na zewnątrz hula niesamowity wiatr. Myślę, że większość z nas spotkała się z podobnym problemem. Jak mieć piękną fryzurę i jak najmniej poddać się chaotycznemu wiatrowi?

  1. Najlepszym sposobem jest nałożenie jak najmniejszej ilości lakieru bądź utrwalacza do włosów albo wybór zamiast tego “super mocnego” – tego delikatniejszego. Włosy nie będą się łamać podczas przeczesywania ich przez wiatr.
  2. Postawmy na prostą fryzurę. Kiedy wiatr hula za oknem, najbardziej sensowne będzie gładkie uczesanie. Długie włosy można zawiązać w piękny kucyk lub zrobić warkocz efektownym sposobem albo kok. Można także po prostu je wyprostować (warto wtedy zaopatrzyć się w preparat chroniący przed działaniem wysokiej temperatury). Krótkie włosy natomiast możemy zaczesać gładko za ucho.
  3. Załóżmy kapelusz, chustkę lub czapkę. Chusty są modne, czapka uchroni nas przed zimnem, a kapelusz latem przed słońcem. O zniekształcenie fryzury nie musimy się obawiać. Łatwiej uporać się z ewentualnym zniekształceniem fryzury niż chaotyczną ciągłą pracą wiatru nad naszą fryzurą.
  4. Przed spryskaniem lakierem lub (jeżeli go nie użyłyśmy) wyjściem na zewnątrz warto zadbać o wygładzenie włosów. Dobrze jest spryskać szczotkę lub grzebień sprayem zapobiegającym puszeniu lub sprayem wygładzającym. Włosy nie będą się elektryzować, fruwać na wszystkie strony, ale i będą wyglądały lepiej.
  5. Warto wziąć ze sobą w torebkę szczotkę do włosów i mały lakier do włosów lub spray utrwalający fryzurę. Będziemy mogły szybko poprawić fryzurę w toalecie. Gumka do włosów będzie także niezbędna, gdyby nasze rady zawiodły, w co szczerze wątpię :-)
Martyna Gruss

Martyna Gruss

Martyna to wytrawna blogerka, która pisze o kosmetykach od lat. Na blogu StrefaUrody.pl od samego początku - głównie zajmuje się przepisami DIY oraz tematyką około włosową.

http://testujeiopiniuje.blogspot.com
Martyna Gruss