Wianek

22.09.2015

Każda długowłosa dziewczynka prawdopodobnie miała taki wianuszek upleciony z włosów choć raz. Ja dobrze pamiętam, jak mama zaplatała mi go co ranek, kiedy jeszcze byłam dzieckiem. I zawsze z dumą go nosiłam! Dlaczego więc mamy z niego zrezygnować, kiedy jesteśmy troszeczkę starsi? Może warto nauczyć się go dla siebie, a jeśli nie dla siebie, to dla naszych pociech? Wygląda on bardzo efektownie.

Wystarczy nam grzebień i jedna wsuwka.

Wykonanie

  1. Oczywiście, rozczesujemy włosy… jeśli macie problem z rozczesywaniem włosów i się wam plączą, polecam serdecznie Tangle Teezer. Zaczynamy od dobieranego warkocza z boku głowy.IMG_1110 (2)
  2. Robimy warkocz dookoła głowy, dobierając teraz włosy tylko z dołu- te, które nam swobodnie zwisają. W zależności od waszych upodobań możecie warkocz poprowadzić niżej lub wyżej. Ja zdecydowałam się lekko go opuścić i zrobić niżej.
    IMG_1112 (2)
  3. Kiedy już skończą się nam włosy do dobierania, pleciemy zwykły warkocz prawie u samego czubka głowy. Tak jak na zdjęciu.
    IMG_1116 (2)
  4. Warkocz chowamy pod spodem początku warkocza, czyli w miejscu jego zaczęcia. Utrwalamy wsuwką i gotowe!
    IMG_1117

Efekt

Prawda,  że wygląda ciekawie?

IMG_1124 (2)

Aleksandra K.

Aleksandra K.

Urodziłam się w Świętochłowicach 21 lat temu.Jestem osobą, która posiada wiele zainteresowań i Hobby. Od najmłodszych lat byłam dość ruchliwym i gadatliwym dzieckiem. Tak więc taniec, sport zawsze gdzieś tam mi towarzyszył. Więcej uwagi jednak poświęcam śpiewaniu. Od pięciu lat uczęszczam na koło wokalne w mdku i coraz częściej biorę udział w różnych konkursach - kto wie może kiedyś zobaczycie mnie w xfaktorze? :)
Od dwóch lat uczęszczam też na kółko musicalowe i muszę wam powiedzieć, że na prawdę jest ciekawie!W mdku zaliczyłam także kółko gitarowe - uczyłam się pociągać za struny dwa lata.
Uwielbiam pisać, interesuje sie modą, kosmetykami i pielęgnacją włosów.
Z czym wiąże przyszłość? Z moją największą pasją z fotografią! Aktualnie jestem na kursie zawodowym i jestem bardzo zadowolona! Trzymajcie za mnie kciuki! Może to właśnie Tobie będę miałą przyjemność kiedyś zrobić zdjęcie?
http://krajewska.tumblr.com/ - moje portfolio.

http://zyciowa-salatka.blogspot.com/
Aleksandra K.

Aleksandra K. - ostatnie wpisy (see all)