Warkocz z czterech pasm (film)

04.01.2015

Warkocze są cudowne! Nie dość, że jeśli dojdzie się do pewnej wprawy, zrobienie ich zajmie dosłownie kilka chwil, to zawsze spisują się na medal, kiedy są potrzebne. Ile razy zdarzyło się, że nagle trzeba było gdzieś wyjść? Ile razy to właśnie warkocz  uratował włosy, które nie zawsze są puszyste, pachnące i pełne objętości? Wystarczy uciąć sobie drzemkę i bardziej podatne włosy powykrzywiają się w różne strony. Co wtedy najlepiej zrobić? Odpowiedź jest prosta: upleść warkocz i proszę! Fryzura gotowa.

Słowo “warkocz” kojarzy się z trzema pasmami. I każda z nas właśnie taki potrafi wykonać. A jeśli do tego dołożyć jeszcze jedno pasmo? Wymaga to troszkę więcej skupienia, ale to tylko kwestia odrobiny wprawy i będzie można wykonywać go równie szybko, jak ten zwykły z trzech pasm.  Oczywiście, nabierając wprawy można śmiało dokładać kolejne pasma.

Co będzie potrzebne?

Grzebień/szczotka i gumka.

Film

Jak wykonać warkocz z czterech pasm?

  1. Wyczesujemy włosy i dzielimy je na cztery równe pasma.
  2. Bierzemy pierwsze pasmo, przekładamy je nad drugim, później przekładamy nad trzecim  i  nad czwartym.
  3. Przytrzymujemy kciukiem włosy na “skrzyżowaniu” pasm, by się nie poplątały.
  4. Znowu bierzemy pierwsze pasmo i wykonujemy tą samą czynność, co przed chwilą i tak w kółko.
  5. Związujemy włosy gumką i gotowe!

Jak widać, w rzeczywistości warkocz jest naprawdę łatwy! Wymaga jednak skupienia, by nie się nie poplątać. Warto przytrzymywać sobie mocno pasma, aby się nie poluzowały.

Aleksandra K.

Aleksandra K.

Urodziłam się w Świętochłowicach 21 lat temu.Jestem osobą, która posiada wiele zainteresowań i Hobby. Od najmłodszych lat byłam dość ruchliwym i gadatliwym dzieckiem. Tak więc taniec, sport zawsze gdzieś tam mi towarzyszył. Więcej uwagi jednak poświęcam śpiewaniu. Od pięciu lat uczęszczam na koło wokalne w mdku i coraz częściej biorę udział w różnych konkursach - kto wie może kiedyś zobaczycie mnie w xfaktorze? :)
Od dwóch lat uczęszczam też na kółko musicalowe i muszę wam powiedzieć, że na prawdę jest ciekawie!W mdku zaliczyłam także kółko gitarowe - uczyłam się pociągać za struny dwa lata.
Uwielbiam pisać, interesuje sie modą, kosmetykami i pielęgnacją włosów.
Z czym wiąże przyszłość? Z moją największą pasją z fotografią! Aktualnie jestem na kursie zawodowym i jestem bardzo zadowolona! Trzymajcie za mnie kciuki! Może to właśnie Tobie będę miałą przyjemność kiedyś zrobić zdjęcie?
http://krajewska.tumblr.com/ - moje portfolio.

http://zyciowa-salatka.blogspot.com/
Aleksandra K.

Aleksandra K. - ostatnie wpisy (see all)