Warkocz dookoła głowy

10.03.2015

Często, planując wyjście, zastanawiamy się jak uczesać włosy.  Czy to zwykły spacer, czy randka, a może po prostu praca. Bardzo często stawiamy na proste włosy lub upinamy je w kok albo w koński kucyk.

Dziś chciałabym wam przedstawić inną fryzurkę. Jest ona szybka do wykonania i efektywna w wyglądzie. Dodatkowym atutem jest fakt, że włosy nie będą nam się przez cały dzień plątać i nie musimy ich przeczesywać, by wyglądały pięknie (zaleta upiętych włosów). Ta fryzura ma jeszcze jeden atut. Zdarza się wam czasem, że nie macie kiedy umyć włosów lub jest to utrudnione (brak wody, biwak, itp.)? Ciężko znaleźć taką fryzurę, by włosy wyglądały ładnie mimo nieświeżości. Upięcie włosów w zaproponowany sposób idealnie to zamaskuję, a i jeszcze może ktoś nas pochwali za fryzurę?

A więc do dzieła! Robimy warkocz dobierany przez całą szerokość naszej głowy, zakończony piękną “różyczką”.

Film instruktażowy

Warkocz dookoła głowy krok po kroku

  1. Rozczesz dokładnie włosy.
  2. Zacznij robić dobierany warkocz, zaczynając od boku głowy i przesuwaj się przez całą szerokość głowy (jak na filmie). Zostaw grzywkę.
  3. Z pozostałych włosów zapleć warkocz.
  4. Warkocz zawiń w rulonik, chowając gumkę pod spodem.
  5. Umocnij wszystko wsuwkami.
  6. Dla ozdoby dodaj jakąś spinkę lub opaskę.

Jak podoba się wam taka fryzura?

Aleksandra K.

Aleksandra K.

Urodziłam się w Świętochłowicach 21 lat temu.Jestem osobą, która posiada wiele zainteresowań i Hobby. Od najmłodszych lat byłam dość ruchliwym i gadatliwym dzieckiem. Tak więc taniec, sport zawsze gdzieś tam mi towarzyszył. Więcej uwagi jednak poświęcam śpiewaniu. Od pięciu lat uczęszczam na koło wokalne w mdku i coraz częściej biorę udział w różnych konkursach - kto wie może kiedyś zobaczycie mnie w xfaktorze? :)
Od dwóch lat uczęszczam też na kółko musicalowe i muszę wam powiedzieć, że na prawdę jest ciekawie!W mdku zaliczyłam także kółko gitarowe - uczyłam się pociągać za struny dwa lata.
Uwielbiam pisać, interesuje sie modą, kosmetykami i pielęgnacją włosów.
Z czym wiąże przyszłość? Z moją największą pasją z fotografią! Aktualnie jestem na kursie zawodowym i jestem bardzo zadowolona! Trzymajcie za mnie kciuki! Może to właśnie Tobie będę miałą przyjemność kiedyś zrobić zdjęcie?
http://krajewska.tumblr.com/ - moje portfolio.

http://zyciowa-salatka.blogspot.com/
Aleksandra K.

Aleksandra K. - ostatnie wpisy (see all)