Typowe i nietypowe zastosowania wazeliny

24.04.2015

Wazelina. Produkt, o którym słyszał chyba każdy. Przez jednych lubiana, przez innych niedoceniana. Poza popularnym działaniem na spierzchnięte usta, posiada jeszcze całą masę zastosowań!

Wazelina dobra na wszystko?

Na pewno nie na wszystko. warto jednak wykorzystać właściwości wazeliny na co dzień w rożnych kosmetycznych zastosowaniach.

  1. Spierzchnięte usta. Wtarcie wazeliny sprawi, że staną się miękkie, nawilżone, a dodatkowo stanowić będzie ona ochronę przed warunkami atmosferycznymi.
  2. Popękana skóra na piętach, łokciach, kolanach. Stosowana systematycznie na problematyczne miejsca pomoże w ich zmiękczeniu i regeneracji.
  3. Rzęsy i brwi. Nakładanie wazeliny na rzęsy i brwi sprawi, że staną się one mocniejsze, bardziej elastyczne i poprawi się ich kondycja.
  4. Wodoodporny makijaż. Problem ze zmyciem wodoodpornego tuszu czy linera rozwiąże nałożenie  grubszej warstwy wazeliny i wmasowanie jej w oporne miejsca. Na koniec wystarczy przemyć oczy i twarz wacikiem nasączonym płynem micelarnym lub mleczkiem i voila, demakijaż gotowy.
  5. Utrwalanie perfum. W miejsca, które zamierzasz psiknąć perfumami wystarczy wetrzeć wazelinę, sprawi ona, że zapach stanie się trwalszy i intensywniejszy.
  6. Zabezpieczanie skóry przed farbą do włosów. Farbując włosy w domu warto wetrzeć warstwę wazeliny poniżej linii włosów, aby zabezpieczyć skórę przed zafarbowaniem.
  7. Baza do peelingu. Dodając do wazeliny cukru lub soli morskiej uzyskamy nawilżający peeling do ciała.
  8. Ratunek w poparzeniach słonecznych. Wklepanie w piekące miejsca wazeliny sprawi, że ból nie będzie już taki dokuczliwy.

A Wy znacie jeszcze jakieś dodatkowe jej zastosowania, niekoniecznie kosmetyczne?

skumulowana

Karolina, mama dwóch dziewczynek i absolwentka studium kosmetycznego. W planach rozwijanie się pod kontem kosmetologii, wizażu i stylizacji paznokci. Jako odskocznię od trudów codziennych traktuję pisanie bloga, gdzie radzę i pomagam w wyborach kosmetycznych.

http://www.skumulowana.blogspot.com

skumulowana - ostatnie wpisy (see all)