Trendy w manicure na jesień 2016

18.09.2016

Latem wybierałyśmy pastele i neony. Teraz powoli przerzucamy się na ciemniejsze i bardziej stonowane odcienie. Od lat o tej porze roku sięgamy po szarości, bordo i ciemne czerwienie. Jakie kolorki na paznokciach będą modne tej jesieni?

 

Kolory na jesień 2016

Według Instytutu Pantone, który jest świetny w przewidywaniu trendów na kolory w danym sezonie, tej jesieni najmodniejsze będą: błękit nieba, chłodny jeans, kolor mokrej gliny, musztardowy, wrzosowy fiolet, zgaszona, lekko pomarańczowa czerwień, “rekinia” szarość i ciepły taupe. Dokładniej możecie obejrzeć je na stronie Instytutu -> KLIK!

Lakier do paznokci w kolorze niebieskiego jeansu

lak2 lak1 lak3

Zdobienie paznokci

Co do zdobienia paznokci modne będą kreski, kropki, kolorowy french i wszelkie metaliczne dodatki. Utrzymuje się trend na “efekt syrenki”, tyle, że teraz pyłek dostępny jest w wielu odcieniach, a nie w jednym. Nadal na topie będą “lustrzane” i chromowane paznokcie, które można uzyskać m.in. używając specjalnego metalicznego pyłku wtartego w hybrydę, a także połączenie matu z błyskiem. Można je łatwo wykonać, malując całe paznokcie na jeden kolor, następnie aplikując na wybrane części wyschniętych paznokci matowy top (np. na końcówkę lub połowę paznokcia). Można użyć także pędzelka do zdobienia i stworzyć matowe wzory.