Trendy w makijażu: Smoky w wersji Black and White

16.06.2015

Zapraszam do mojego kolejnego artykułu z serii: „Trendy w makijażu”.

Makijaż przydymiony jest ponadczasowy, szczególnie ten w wersji „black”.  Pojawia się na wybiegach w każdym sezonie. Makijażyści marek kosmetycznych kochają ten look i bardzo często wykorzystują go w kampaniach reklamowych oraz na pokazach mody. Najbardziej klasyczny i popularny to ten w wersji czarnej matowej. Perfekcyjnie wycieniowane, smoliste powieki oraz mocno rozświetlone łuki brwiowe i okolice oczu. Są to najważniejsze elementy w tym makijażu i świadczą o jego wysokim poziomie.

Obraz3 Obraz2

Źródło zdjęć: Internet

Aktualnie makijaż smoky eyes przybiera różne formy i kolory – matową czerń możemy zastąpić każdym innym odcieniem i fakturą kosmetyku. Możemy dodać rozświetlających pigmentów w kąciku wewnętrznym lub metalicznej pasty na całość powieki ruchomej.  Oczy mogą być wycieniowane niedbale w stylu „grunge” lub wykończone bardziej graficznie. Liczy się czystość wykonania oraz pomysłowość. Wszystko zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć.

W tym sezonie szczególnie modne są makijaże w formie ultra grubej kreski, która rozciąga się po całej powiece ruchomej. Może mieć rozmiar XXL i sięgać nawet ponad załamanie powieki, a w wersji dla odważnych – aż po same skronie.

IMG_5846IMG_5839

Makijaż, stylizacja i włosy: Estilo Paulina Popek, zdjęcia: Magdalena Tobiasz – Dawidowicz, Top: RE-Forma. (ZAMS), modelka: Giuliana Goraj

Na czasie są połączenia czerni z bielą zarówno w makeupie jak i w ubraniach, dlatego moja propozycja to smuga czerni na powiece ruchomej oraz rozbielone załamanie powiek.

Pokryjmy całe powieki czarnym cieniem, a linie rzęs obrysujmy kredką lub eyelinerem. Rzęsy niech będą mocno pogrubione. Czarne smugi możemy zestawić z białym cieniem ponad załamaniem powiek. Wyrazistym dodatkiem będą usta w kolorze purpurowym.

A jak wykonać klasyczny smoky eyes?

smoky eyes

 Makijaż i tekst: Wizażystka i Stylistka – Estilo Paulina Popek / Pracownia Estilo Paulina Popek z Rzeszowa

Estilo Paulina Popek

Paulina Popek - wizażystka i stylistka, trenerka. Mistrz w zawodzie. Prowadzi markę ESTILO Paulina Popek oraz Pracownię Wizażu i Stylizacji Estilo w Rzeszowie. Specjalizuje się w makijażu ślubnym, beauty i fotograficznym.
Pracuje przy sesjach zdjęciowych, pokazach mody i makijażu, prowadzi kursy i warsztaty. Współpracuje z mediami, markami kosmetycznymi i odzieżowymi oraz profesjonalistami z branży fotografii, fryzjerstwa, mody, kosmetologii i modelingu. Jako osobista stylistka zajmuje się również wizerunkiem osób prywatnych.

http://www.estilopp.pl

Estilo Paulina Popek - ostatnie wpisy (see all)