Zima i święta na paznokciach

24.12.2014
Autor:

Zima jest taką porą roku, w której można odnaleźć mnóstwo ciekawych inspiracji! Okres świąteczny motywuje do dekorowania nie tylko wnętrz, ale i stylizacji paznokci. Przedstawiam trzy propozycje najbardziej charakterystycznych dla okresu zimowego wzorów do wykonania na paznokciach. Z pewnością każda z was jest w stanie wykonać je samodzielnie w domu.

Płatki śniegu

zimowy manicure-002

Niebiański błękit jako kolor bazowy otulony płatkami śniegu wykonanymi za pomocą białego lakieru do paznokci. Do tego typu dekoracji dobrze jest mieć cieniutki pędzelek oraz srebrne dodatki w postaci brokatu lub cekinów.

Wykonanie

  1. Nakładamy dwie warstwy bazowego lakieru, w tym przypadku jest to błękit, ale może być to również biel, a na niej zaakcentowane płatki śniegu w wybranym kolorze.
  2. Biały lub srebrny lakier najlepiej nakładać cieniutkim pędzelkiem tworząc przy tym płatki śniegu.
  3. Do stylizacji można dołączyć brokat lub cekiny.
  4. Całość należy wykończyć utwardzaczem lub przeźroczystym lakierem.

zimowy manicure-003

Czapka Mikołaja

Desktop1-001

 

Bardzo prosty do wykonania wzór oparty na kolorowym french’u w lekkim nieładzie. W tym przypadku dominuje biel z czerwienią, której u Świętego Mikołaja przecież nie brakuje :)

Wykonanie

  1. Bazowym kolorem, na który nakładamy biel, jest czerwień, może być ona pokryta brokatem dla urozmaicenia.
  2. Biały puch akcentujemy dowolną metodą, w tym przypadku nie ważna jest równa linia. Jeden z palców może być zaakcentowany twarzą Mikołąja, tym samym potrzebny będzie jeszcze kremowy odcień oraz czarny.
  3. Na jeden z paznokci wystarczy nanieść jedynie odrobinę kremowego lakieru, a wokół niego zaakcentować brodę i włosy białym kolorem.
  4. Środek twarzy to oczywiście oczy i nos, dla wprawionych również inne szczegóły.
  5. Podobnie jak poprzednim razem należy utrwalić efekt za pomocą np. utwardzacza.