Sposoby na piękne zdrowe paznokcie

19.08.2016
Autor:

Zadbane dłonie i zdrowo wyglądające paznokcie powinny być wizytówką każdej kobiety. Niestety często tryb pracy lub tendencja do ich osłabienia nie pozwalają nam cieszyć się takimi. Są jednak sposoby na to, by paznokcie wzmocnić.

Można oczywiście wykorzystać naturalne sposoby – jak sok z cebuli, aloesu, napar z aloesu czy kąpiele wodne w naturalnych olejkach.

Regenerację paznokci można wspomóc stosując ogólnodostępne odżywki do paznokci – wśród bogatej oferty możemy wybrać te, które są dedykowane kondycji naszych paznokci.

Zanim jednak nałożymy odżywkę, warto nadać paznokciom odpowiedni kształt – tak by nie zahaczały o nic. Wybieramy tutaj pilniki papierowe czy szklane – unikając metalowych – i piłujemy zawsze w jednym kierunku. Do czasu wzmocnienia płytki paznokcie powinny być opiłowane krótko.

Skórki przy paznokciach także powinny być odsunięte – przy pomocy specjalnych patyczków, lub usunięte – tutaj zaleca się stosowanie preparatów do usuwania skórek:

Zmywając odżywkę czy lakier, zawsze rób to do końca – pamiętając, by używać zmywacza bez acetonu,
np.

Należy unikać długiego moczenia w wodzie – zwłaszcza w wysokiej temperaturze. Zadbaj też o to, by zarówno paznokcie, skórki jak i skóra dłoni była nawilżona – przyda się do tego odpowiedni krem do rąk tudzież serum czy maska.

Wykonując prace, które mogą powodować uszkodzenia mechaniczne płytki, nie zapominaj o ochronnych rękawiczkach.

Aby nasze paznokcie były mocne i zdrowe, warto także wzbogacić naszą dietę o magnez, cynk, żelazo, krzem, witaminy z grupy B, witaminę A, E oraz biotynę.

Stosując powyższe rady, kruche i łamliwe paznokcie odejdą w zapomnienie, powodzenia!

nails

wkuferku

Prywatnie zakochana Żona i pracująca Mama dwóch Córeczek.
Z natury jestem niepoprawną romantyczką, która lubi znaleźć czas na czytanie, otulona zapachami świec i wosków,w towarzystwie dobrego czerwonego wina.
Pasję do pisania z zamiłowaniem do kosmetyków łączę na swoim blogu.

http://wkuferku.blogspot.com/

wkuferku - ostatnie wpisy (see all)