Sposoby na elektryzujące się włosy

09.12.2016

Zimą nasze włosy są dużo podatniejsze na elektryzowanie przez suche powietrze. Wystarczy założyć czapkę lub kaptur i gotowe! Jeżeli nasze włosy są szorstkie i suche z natury, to szybciej i łatwiej będą się ładowały dodatnio. Jony dodatnie włosów oraz np. ubrań odpychają się wzajemnie, co skutkuje unoszeniem się włosów, czyli zjawiskiem znanym jako elektryzujące się włosy. Czy da się je ujarzmić? Oczywiście! Dzisiaj przybliżamy kilka sposobów.

Nawilżacz powietrza

Należy przede wszystkim zwiększyć ilość wilgoci w powietrzu. Jeżeli nie nawilżacz elektryczny, to może zwykły pojemnik na kaloryfery? Rozwieszanie mokrych ręczników również spełni swoje zadanie.

Szczotki z naturalnego włosia

Szczotki z naturalnego włosia idealnie redukują ładunki. Nie wolno również pominąć, że nie niszczą i nie łamią włosów oraz nabłyszczają je.

Gumowy lub metalowy grzebień

Unikaj plastikowych grzebieni, włosy jeszcze bardziej się elektryzują.

Olejki

Elektryzowanie zneutralizuje zabezpieczeniem końcówek olejami. Przy okazji mamy ochronę przed mrozem i wiatrem.

Lakier do włosów

Rozprowadzić go na wilgotne włosy – spryskać grzebień i przeczesać.

Zakwaszenie włosów

Zakwaszenie włosów powoduje nie tylko domknięcie łusek włosów i blask. To także dobry sposób na ładunki!  Aby lekko zakwasić zbyt zasadowe pH włosów, najlepiej użyć octu jabłkowego do płukania. Na litr wody wystarczy wlać 2-4 łyżki octu.

Oprócz tego nie należy zapomnieć o czapce z odpowiedniego materiału :-) Co jeszcze byście dopisały do tej listy?

Źródło obrazka: flickr

Martyna Gruss

Martyna Gruss

Martyna to wytrawna blogerka, która pisze o kosmetykach od lat. Na blogu StrefaUrody.pl od samego początku - głównie zajmuje się przepisami DIY oraz tematyką około włosową.

http://testujeiopiniuje.blogspot.com
Martyna Gruss