Sposoby na brzydki zapach stóp

05.06.2015
Autor:

Wiosną, gdy temperatura na zewnątrz wzrasta, wiele osób skarży się na problem z nadmierną potliwością  stóp. Niestety, z tym problemem łączy się brzydki zapach.

Co zrobić, by złagodzić ten problem?

Należy dać stopom odpocząć od zabudowanych butów tak często jak to możliwe – chodźmy w lekkim, przewiewnym obuwiu lub boso (kiedy jest taka możliwość). Używajmy skarpet, które w swoim składzie mają jak najwięcej bawełny – pozwoli to skórze stóp oddychać.

Kiedy czujemy dyskomfort – zmieniamy skarpetki na nową parę.  Oczywiście, jeśli to możliwe, zakładamy je na czyste stopy. Gdy nie mamy możliwości skorzystania z kąpieli stóp, z pomocą przyjdą nam nawilżane chusteczki antybakteryjne.

zs1

  • Warto posypać stopy talkiem – wchłonie wilgoć i nieprzyjemny zapach.

 

  • Jeśli brzydki zapach przeniknął do obuwia, można wykorzystać specjalne dezodoranty przeznaczone do butów. Jeżeli mamy taką możliwość, to postarajmy się nie nosić codziennie tych samych butów – będą miały czas na przewietrzenie się. Jeśli pogoda na to pozwala, nośmy odkryte obuwie – by stopy mogły oddychać.

Jeśli domowe sposoby nie pomagają, to warto zgłosić się do lekarza – pomoże odkryć przyczynę przykrej dolegliwości i powie jak się jej pozbyć.

Źródło obrazka głównego: flickr.com

wkuferku

Prywatnie zakochana Żona i pracująca Mama dwóch Córeczek.
Z natury jestem niepoprawną romantyczką, która lubi znaleźć czas na czytanie, otulona zapachami świec i wosków,w towarzystwie dobrego czerwonego wina.
Pasję do pisania z zamiłowaniem do kosmetyków łączę na swoim blogu.

http://wkuferku.blogspot.com/

wkuferku - ostatnie wpisy (see all)