Siwe włosy – trend na wiosnę/lato 2015

29.04.2015

Jednym z najnowszych trendów we fryzjerstwie  jest moda na siwe włosy. Nie platynowe, nie różowe, a własnie siwe… Trend ten jest dość szokujący i spotyka się z rozmaitym przyjęciem. Jedni podchodzą do tego z dużą degustacją, bo jak można się celowo stylizować na siwowłosą starą kobietę? Inni od pierwszej chwili są zafascynowani tą modą i już planują, jak uzyskać granny hair.

Czy siwe wlosy mogą wyglądać atrakcyjnie?

Oczywiście, że mogą. Jednak muszą pasować do stylu osoby, która się na nie zdecyduje. Powinny być też niebanalnie wystylizowane, np. ułożone w loki lub upięte w koka. Siwe, rozpuszczone i byle jak uczesane granny hair mogą wyglądać smutnie i ujmować urody.

Jak uzyskać granny hair?

Jeżeli masz rozjaśnione lub naturalnie jasne włosy, nie powinno być większego problemu z przyjęciem się siwej farby. W salonach fryzjerskich można wybrać sposród kilku odcieni popielatych farb. W przypadku bardzo jasnych włosów może wystarczyć użycie tonera, maski koloryzującej lub płukanki. Jest to dobra propozycja dla niezdecydowanych, ponieważ są to produkty zmywalne. Jeżeli jesteś brunetką, może być konieczne uprzednie rozjaśnienie włosów.

Domowe sposoby na siwe włosy

Nie radzę kombinować samodzielnie z tego typu koloryzacją. Jeżeli jednak masz rozjasnione włosy, które nie wchodzą za bardzo w ciepłe tony, możesz rozejrzeć się za farbą w odcieniu “gołębi blond” lub poszukać fioletowej płukanki do włosów. Maski koloryzujące do włosów blond lub zmywalne saszetki koloryzujące, także mogą nadać im chłodego, siwego odcienia.

Propozycje produktów do nadania siwego odcienia na jasnych włosach

Źródło obrazka głównego: flickr.com