Siemię lniane sposobem na nawilżenie twarzy

12.02.2015

Siemię lniane bogate jest w wiele wspaniałych substancji – między innymi w witaminę E, flawonoidy, kwas tłuszczowy omega-3.

Działając nim na twarz, możemy uzyskać bardzo ciekawe efekty w naturalny sposób.

  1. Wystarczy zalać w miseczce 4-5 łyżeczek ziaren siemienia lnianego, odczekać chwilkę, aby puściły śluz i jeszcze ciepłą nałożyć na twarz.
  2. Po 20 minutach zmywamy całość.
  3. Jeśli chcemy dodatkowo wykorzystać śluz jako maskę na włosy, przecedzamy ziarenka przez sitko, a żel wcieramy w kosmyki.

Tak potraktowana skóra odpłaci się nawilżeniem (możemy je spotęgować dodając do mieszanki miodu), zwiększoną elastycznością i miękkością. Dodatkowo maseczka oczyści pory i zwęzi je. Zaczerwienienia i podrażnienia zostaną złagodzone.

Działanie na włosy jest równie dobre. Suche końce zostaną nawilżone i zregenerowane, a fryzura będzie zachwycała blaskiem.

Maska jest rewelacyjna do wykonania w domowym zaciszu ze względu na prostotę wykonania, tanie koszty, oraz naturalność i świetne działanie.

skumulowana

Karolina, mama dwóch dziewczynek i absolwentka studium kosmetycznego. W planach rozwijanie się pod kontem kosmetologii, wizażu i stylizacji paznokci. Jako odskocznię od trudów codziennych traktuję pisanie bloga, gdzie radzę i pomagam w wyborach kosmetycznych.

http://www.skumulowana.blogspot.com

skumulowana - ostatnie wpisy (see all)