Sekret pięknego manicure

26.05.2015

Jeśli jeszcze nie zajęłaś się regeneracją swoich paznokci w tym roku, nie zwlekaj dłużej. Co zrobić, aby nasze paznokcie wyglądały zawsze pięknie, szczególnie jeśli mamy je łamliwe i słabe?

W przypadku paznokci bardzo słabych, które się często się łamią i rozdwajają, warto całkowicie zrezygnować z malowania lakierami – przynajmniej przez jakiś czas. Lakiery można zastąpić na ten czas odżywkami regeneracyjnymi. Ważne jest to, aby w efekcie nasze paznokcie stały się twarde i zdrowe. Jeśli nosiliśmy żelowe paznokcie i po usunięciu tipsów płytki są o wiele bardziej osłabione, to wymagają intensywniejszej regeneracji, dlatego wówczas zaleca się nakładanie podwójnej warstwy odżywki na suche i odtłuszczone paznokcie. Istotnym elementem w regeneracji paznokci jest także czas trwania kuracji. Należy aplikować odżywkę co kilka dni, powtarzając tę czynność przez minimum miesiąc. Później używajmy jej również profilaktycznie przed każdym wykonaniem manicure. Tym sposobem będziemy chronić nasze paznokcie przed zabarwieniem na żółty odcień lub ich zabarwianiem od pigmentów lakieru – często się tak dzieje w przypadkach aplikacji lakierów o intensywnych barwach.

Dodatkowa pielęgnacja – skórki

Zadbany manicure to także wygląd skórek wokół paznokci. Nie powinny wyrastać na płytkę, dlatego usuwajmy je najlepiej po kąpieli, gdy są naturalnie zmiękczone – za pomocą odpowiednich cążek. Aby odsunąć naskórek z płytki, użyjmy drewnianego patyczka. Jak jeszcze możemy pomóc naszym dłoniom i paznokciom? Przy wykonywaniu manicure używajmy szklanych i plastikowych pilniczków, nie będziemy uszkadzać paznokci tak jak w przypadku pilników metalowych. Prawie każdego dnia mamy także kontakt z preparatami chemicznymi. Podczas mycia naczyń można zakładać gumowe rękawiczki – ochronią nasze paznokcie i skórę dłoni. Miejmy na uwadze, że na zdrowy wygląd paznokci wpływa też odżywianie.

 

Źródło obrazka głównego: flickr.com

StrefaUrody.pl

StrefaUrody.pl

Jako StrefaUrody.pl staramy się publikować artykuły, które rozwieją Wasze wątpliwości dotyczące wyboru kosmetyków odpowiednich do Waszych potrzeb. Każdego dnia doradzamy Wam, publikujemy nowinki - tutaj, na naszej stronie na FB i na Instagramie. Bądźcie z nami!
StrefaUrody.pl

StrefaUrody.pl - ostatnie wpisy (see all)