Przyzwyczajenia, które sprawiają, że włosy stają się cienkie

26.08.2016

Stosowanie odżywek, masek, regularne cięcia – to nie wszystko. Codzienne czynności mogą osłabić strukturę włosów. Poznaj czynności, które sprawiają, że gęsta czupryna to nadal tylko marzenie i wyzbądź się ich!

 1. Drapanie skóry głowy
  Swędząca skóra głowy jest uciążliwym problemem. Uszkodzenia mechaniczne powstałe podczas drapania skóry głowy mogą stać się przyczyną nadmiernego wypadania i łamania włosów. Przy okazji przetłuszczamy bardziej włosy od nasady.
 2. Nadużywanie suchego szamponu
  Nagromadzenie tego typu produktów na skórze głowy powoduje zatkanie mieszków włosowych, co znacznie utrudnia porost włosów. Suchy szampon to tylko ratunek, kiedy nie mamy możliwości umycia włosów.
 3. Gorąca woda
  wlosy1
  To najczęstszy problem, bo kto z nas nie lubi gorącego prysznica? Codzienne mycie włosów to nic złego pod warunkiem, że spłukujemy je letnią wodą. Gorąca woda odwadnia strukturę włosa i prowadzi do wysuszenia.
 1. Głodówka/ zła dieta
  wlosy2
  Warto wzbogać swoją dietę w dużą ilość chudego białka pochodzącego z ryb, kurczaka oraz warzyw strączkowych.
 2. Suszenie ręcznikiem
  wlosy3
  Pocierasz włosy ręcznikiem po umyciu? To ogromny błąd. Mokre włosy są dużo bardziej kruche i podatne na złamania niż włosy suche.  Pocieranie włosów uszkadza ich strukturę. Wychodząc spod prysznica, nie pocieraj włosów ręcznikiem, a jedynie przykładaj go do pasm i poczekaj, aż woda sama wsiąknie w materiał.
 3. Za mocno związane włosy
  wlosy4
  Zbyt mocne związywanie włosów napina mieszki włosowe, uszkadzając je i doprowadzając do ich trwałego osłabienia. To z kolei może prowadzić do nadmiernego wypadania włosów

Co jeszcze dopisalibyście do listy? Zdarza Wam się popełniać błędy, które wymieniliśmy?

Zdjęcia pochodzą z serwisu Photopin.com

Martyna Gruss

Martyna Gruss

Martyna to wytrawna blogerka, która pisze o kosmetykach od lat. Na blogu StrefaUrody.pl od samego początku - głównie zajmuje się przepisami DIY oraz tematyką około włosową.

http://testujeiopiniuje.blogspot.com
Martyna Gruss