Przegląd produktów kosmetycznych dla kobiet w ciąży

17.05.2015

Ciąża to jeden z piękniejszych okresów w życiu kobiety. Jest to również czas gdy nasze ciało się nieustannie zmienia oraz wymaga szczególnej pielęgnacji i troski.

Z mojego doświadczenia wiem, że dbanie o siebie podczas ciąży i stosowanie odpowiednich produktów działa nie tylko pozytywnie na nasze ciało, ale również na nasze samopoczucie. Pamiętajmy o tym, że nasza satysfakcja, zadowolenie i uśmiech udziela się naszemu maluszkowi.

W okresie ciąży na skórze kobiet pojawiają się różne niedoskonałości. Staje się ona wrażliwa, swędzi i piecze. Jednak nie wszystkie kosmetyki można zastosować w tym szczególnym okresie.

Najbezpiecznej jest sięgać po kosmetyki przeznaczone dla kobiet w ciąży oraz dla niemowląt. Są one wolne od szkodliwych substancji, które mogłyby zaszkodzić dziecku, a przyszłej mamusi zamiast pomóc wyrządziłby więcej szkody niż pożytku.

Niezbędne kosmetyki kobiety w ciąży

ciaza_1 ciaza_2 ciaza_3 ciaza_4

ciaza_5 ciaza_6 ciaza_7

  • Krem do twarzy – powinien się znaleźć w każdej kosmetyczce nie tylko ciężarnej kobiety. Kremy powinny chronić skórę przed utratą wody, nawilżać, łagodzić. Bardzo ważne jest stosowanie kremów z filtrami gdyż skóra kobiety w ciąży lubi się “przebarwiać”.
  • Krem przeciw rozstępom – takie produkty stosujemy po 4 miesiącu ciąży na miejsca najbardziej narażone na pojawienie się rozstępów. Jak to mówią lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego warto przynajmniej raz dziennie delikatnie wmasować produkt przeciw rozstępom. Bardzo dobrze się sprawdzają kosmetyki, które w składzie posiadają masło kakaowe. Gdy produkt będzie posiadał właściwości regenerujące będzie on dodatkowo łagodził swędzenie skóry.
  • Krem na biust – piersi kobiety w ciąży powiększają się o kilka rozmiarów. Przygotowują się one do karmienia. W czasie ciąży stają się szczególnie wrażliwe, nabrzmiałe. Pojawiają się na nich również rozstępy. Należy wyposażyć się w specjalnie dobrany krem do biustu, który złagodzi przykre dolegliwości i wcierać go co najmniej raz dziennie pamiętając przy tym o ominięciu brodawek sutkowych. Stymulacja brodawek może wywołać przedwczesny poród.
  • Płyny i żele do higieny intymnej – płyn do higieny intymnej stosujemy bardzo często dlatego sięgajmy po produkty o właściwym pH. Najlepiej gdy pozbawione są zbędnej chemii np parabenów, SLS.
  • Żel do stóp i łydek – ulgę przyniesie produkt mający w składzie mentol, który chłodzi oraz łagodzi dolegliwości opuchniętych stóp i łydek. Takie produkty warto wcierać profilatycznie dwa razy dziennie. Poprawiają samopoczucie, przynoszą ulgę i koją.
  • Kosmetyki kolorowe – nie mają negatywnego wpływu na dziecko, a kobiecie w ciąży na pewno poprawią nastrój. Wystarczy szminka oraz trochę tuszu do rzęs abyśmy poczuły się lepiej i piękniej.
  • Kosmetyki do demakijażu – warto sięgać po produkty łagodne, hipoalergiczne, które nie podrażnią i nie uczulą kapryśnej skóry przyszłej mamy.

Warto sięgać po produkty przeznaczone dla kobiet ciężarnych, dla niemowląt, produkty hipoalergiczne i przeznaczone do skóry wrażliwej. Ciąża to nie choroba, ale piękny stan, w którym nasz wygląd odzwierciedla nasze samopoczucie. Gdy czujemy się piękne i szczęśliwe, takie samo samopoczucie ma nasze dziecko.

Mariola Wilk

Mariola Wilk

Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki cudownych dzieci. Autorka wielu tekstów z zakresu pielęgnacji ciała, urody, zdrowia, pielęgnacji dzieci.
Pasjonatka branży beauty, testerka kosmetyków, blogerka z 5-letnim stażem. Prowadzi blogi beauty oraz parentingowy.

http://www.mariolawilk.pl
Mariola Wilk