Przedłużanie rzęs – w domu i w gabinecie kosmetycznym

13.02.2015

Dlaczego przedłużamy rzęsy? Główne powody to chęć poprawienia urody i zaoszczędzenia czasu, który trzeba poświęcić na makijaż. Rzęsy można przedłużyć na kilka dni, na specjalną okazję, np. na ślub lub zabawę karnawałową. Można też przedłużyć je na okres kilku tygodni, co jest wygodne w przypadku wyjazdu na wakacje lub pośpiechu jaki towarzyszy nam w życiu.

Otwarte Martyna Zaamknięte Martyna

Dla jednych przedłużanie rzęs jest zupełnie zbytecznym zabiegiem, a nawet objawem próżności, dla innych koniecznością. Najczęściej zadawane pytanie, jakie słyszę odnośnie tematu sztucznych rzęs, to: „Czy moje rzęsy będą zniszczone?”. Odpowiedź brzmi: NIE. Nie, jeśli ich nie wyrwiesz… Nie, jeśli nie będziesz przedłużała ich latami bez żadnej przerwy… Nie, jeśli nie będziesz próbowała ściągać ich samodzielnie… Mowa tutaj oczywiście o metodach gabinetowych, czyli 1:1 lub expresowych. W przypadku samodzielnie nakładanych kępek lub rzęs w pasku, stylizacja jest w idealnym stanie przez kilka godzin, a maksymalnie przez kilka dni. Sztuczne rzęsy odkleją się same i nie trzeba się nimi zbytnio przejmować.

Przedłużanie rzęs w gabinecie kosmetycznym

Najczęściej wykonywaną stylizacją w gabinecie kosmetycznym jest stylizacja metodą 1:1. Można tez wybierać spośród metod 1:2, 1:3 lub Blink Express. Obecnie pojawiają się nowe techniki przedłużania i zagęszczania rzęs, np. 3D-9D, które pozwalają na osiągnięcie ekstremalnej objętości. Niektóre kosmetyczki nie wykonują wymienionych zabiegów i pozostają przy okazjonalnym doklejaniu kępek lub rzęs na pasku. Są to tzw. metody „na 1 dzień”.

Plusy:

 • + piękne rzęsy przez kilka tygodni
 • + oszczędność czasu i kosmetyków
 • + przymusowy relaks w fotelu kosmetycznym
 • + bezpieczeństwo zabiegu wykonanego przez przeszkoloną osobę

Minusy:

 • – konieczność regularnego zgłaszania się na uzupełnienie lub ściągnięcie rzęs
 • – wydatek ok 100-250 zł
 • – po kilku-kilkunastu miesiącach można zauważyć delikatne osłabienie rzęs

– w przypadku chęci pomalowania dolnych rzęs lub nałożenia cieni na górną powiekę, makijaż trzeba zmyć beztłuszczowym płynem do demakijażu oczy, np. Ziaja lub Garnier Essentials. Można też zastosować płyn micelarny, np. Verona Laboratories Skin Up . Sztuczne rzęsy myjemy czystą wodą, a makijaż z powiek zmywamy płynem.

Przedłużanie rzęs domowymi sposobami

Z pomocą koleżanki, a nawet własnymi rękoma, także można przedłużyć rzęsy. Wystarczy pęseta, lusterko, specjalny klej i oczywiście rzęsy. No może jeszcze odrobina cierpliwości… W drogeriach bez problemu można kupić rzęsy w kępkach lub na pasku, a także specjalne kleje, które są przystosowane do stosowania w okolicy oczu.

Plusy:

 • + niski koszt
 • + brak konieczności wizyt w gabinecie
 • + łatwa dostępność

Minusy:

 • – niska trwałość
 • – niekiedy trudno dokleić rzęsy samodzielnie

Duży wybór wśród sztucznych rzęs mają marki Donegal i Ingrid Accessories. W ich ofercie znajdują się rzęsy w kępkach (o różnej długości), a także rzęsy na pasku o różnym kształcie, długości i gęstości. Tutaj obejrzysz wszystkie rzęsy i kleje.

Co zamiast?

Alternatywą dla sztucznych rzęs są odżywki, dzięki którym rzęsy stają się lśniące, mocniejsze i dłuższe. Ich działanie polega na tym, że cykl wzrostu włosa zostaje zatrzymany. Dzięki temu, że rzęsy nie wypadają, jest ich więcej i są dłuższe. Wadą takich odżywek jest to, że po jakimś czasie od zaprzestaniu stosowania, rzęsy wracają do stanu sprzed kuracji.

Polecane odżywki:

 

Autor artykułu: niezależna kosmetyczka, Emilia Świątek-Serwach