Poznaj nowy sposób na piękne włosy! Czy produkt podrożeje?

01.04.2015

Olej macadamia, arganowy, migdałowy czy kokosowy… można wymieniać ich więcej, wszystkie mają zbawienny wpływ na włosy. Potrafią nawilżyć, uelastycznić i przywrócić sypkość. Jednak ostatnio oleje mają bardzo mocnego konkurenta. Wydawałoby się, że ludzie nic już nie wymyślą, a jednak! Wiele produktów codziennego użytku stało się flagowymi produktami pielęgnacji. Przyszedł czas i na… benzynę!

Wbrew powszechnej opinii, że benzyna jest chemikalią trującą, okazuje się, że ma ona zbawienny wpływ na nasze włosy. Ostatnie badania naukowców dowiodły, że niektóre węglowodory mogą nawilżyć włosy. Są nimi pentan, heksan i dodekan. Ten ostatni dodatkowo ma wpływ na rozdwojone końcówki, które “scala” .

Czego się nie robi dla urody? Postanowiliśmy sprawdzić działanie powszechnie dostępnego specyfiku. Dla bezpieczeństwa rękawiczki i wcieramy we włosy, a po pół godziny myjemy włosy szamponem.

Efekt?

Muszę przyznać, że nigdy moje włosy nie były tak miłe w dotyku. Końcówki stały się gładkie, przestały być suche. Włosy stworzyły piękną, gładką taflę.

Czy benzyna zdrożeje?

Naukowcy i ekonomiści prognozują, że po tym odkryciu (w ciągu 3 miesięcy) benzyna zdrożeje nawet 3-krotnie! Szykuje się więc mocne uderzenie po kieszeni kierowców.

To oczywiście specjalny artykuł na Prima Aprilis! :-) Wkręciliście już dzisiaj kogoś? :-)

Źródło obrazka: flickr.com

Martyna Gruss

Martyna Gruss

Martyna to wytrawna blogerka, która pisze o kosmetykach od lat. Na blogu StrefaUrody.pl od samego początku - głównie zajmuje się przepisami DIY oraz tematyką około włosową.

http://testujeiopiniuje.blogspot.com
Martyna Gruss