Powieki malowane granatem i fioletem

18.08.2016

Zapraszam do kolejnego artykułu z mojej serii oraz do moich inspiracji. Dziś znowu o inspiracjach w makijażu.

Moją kolejną inspiracją do stworzenia stylizacji są powieki malowane kolorami granatu, kobaltu, ultramaryny i odcieniami fioletu. Wśród tych propozycji wiele się mieni i błyszczy, na powiekach stosowane są także kontrasty. Cienie w wyrazistych odcieniach czasami nakładane są nawet aż pod samą brew. Łączone są ze złotem i czernią, aby makijaż był dość wyrazisty i kontrastujący. Kolory mają się mienić i błyszczeć.

gallery_nrm_1424709147-nars-toga-aw15-beauty-look-1  1 karen-walker-nails-jin-soon-fall-2015-nyfw-main

źródło zdjęć: Internet

Moja propozycja makijażu jest bardziej stonowana, a więc odpowiednia również na co dzień. Na powiekach ruchomych zaproponowałam cień w kolorze electric blue, powyżej załamania ciemny brąz, a na dolnej powiece złoto i czerń. Cienie nakładane są w naturalnym kształcie powiek, bez wyciągania w tzw. “kocie oko”. Brwi są dokładnie zarysowane brązowym cieniem i wymodelowane specjalnym woskiem. Twarz jest wykonturowana, a środek policzków zaakcentowany koralowym różem. Usta są dopełnieniem, ale występuje na nich podobny akcent kolorystyczny, jak na policzkach. Makijaż jest dziewczęcy i świeży.

Taki makijaż oczu można zestawić także z ciemniejszymi ustami w kolorze wina, jeżyny, śliwki czy jasnego bordo. Na wybiegach usta często grają pierwsze skrzypce – szczególnie te bardzo ciemne oraz z efektem wina „ombre”, czyli cieniowane kolorem jasnym i ciemnym na środku ust. Pamiętajmy jednak, że cera w tym przypadku musi być jasna i promienna, makijaż oczu dość stonowany, a kontur ust precyzyjny.

1małe 2małe

Zdjęcia: Bartosz Frydrych / www.bostylfoto.com, Makijaż i stylizacja: Estilo Paulina Popek / www.estilopp.pl
Fryzury: Magdalena Grzelak, Atelier Fryzjerstwa „La Provocation”, modelka: Wiktoria Bilska

Makijaż, stylizacja i tekst: Estilo Paulina Popek – Wizażystka i Stylistka – Pracownia Estilo Paulina Popek z Rzeszowa – www.estilopp.pl, www.paulinapopek.pl

Estilo Paulina Popek

Paulina Popek - wizażystka i stylistka, trenerka. Mistrz w zawodzie. Prowadzi markę ESTILO Paulina Popek oraz Pracownię Wizażu i Stylizacji Estilo w Rzeszowie. Specjalizuje się w makijażu ślubnym, beauty i fotograficznym.
Pracuje przy sesjach zdjęciowych, pokazach mody i makijażu, prowadzi kursy i warsztaty. Współpracuje z mediami, markami kosmetycznymi i odzieżowymi oraz profesjonalistami z branży fotografii, fryzjerstwa, mody, kosmetologii i modelingu. Jako osobista stylistka zajmuje się również wizerunkiem osób prywatnych.

http://www.estilopp.pl

Estilo Paulina Popek - ostatnie wpisy (see all)