Polskie szampony z “dobrym” składem

07.05.2015

Preparaty do pielęgnacji włosów

Coraz trudniejsze zadania stają przed producentami kosmetyków, ponieważ współcześni klienci posiadają coraz to większą wiedzę na temat produktów, których używają. Jedną z największych kategorii kosmetyków są preparaty do pielęgnacji włosów. Firma SYLVECO jest znana na rynku z tego, że w swoich produktach wykorzystuje substancje przyjazne dla skóry. Swoją ofertę poszerzają o szampony: z betuliną i pszeniczno-owsiany.

balsam myjący do włosów z betuliną Balsam myjący do włosów z betuliną
odbudowujący szampon pszeniczno-owsiany Odbudowujący szampon pszeniczno-owsiany

Co rozumiemy pod wyrażeniem “dobry” skład szamponu?

Bezwzględną funkcją szamponów jest oczyszczanie włosów i skóry głowy z wszelkich zabrudzeń, sebum jak i pozostałości po innych kosmetykach do włosów. Każdy szampon powinien zawierać tzw. SPC – Środki Powierzchniowo Czynne, dzięki którym szampon spełnia swoją podstawową funkcję –  odczepia zanieczyszczenia od skóry. W składzie szamponów pojawiają się także substancje kondycjonujące, które sprawiają, że włosy będą wyglądać zdrowo (nie rozchylone łuski), będą się łatwo rozczesywać, dobrze układać itd.

Na rynku najwięcej szamponów jest dla konsumentów, którzy nie mają problemów skórnych. Klient, który ma wrażliwą skórę głowy i boryka się z podrażnieniami, ma zachwianą florę bakteryjną bądź suchość skóry, oczekuje delikatnego szamponu, jednocześnie efektywnej pielęgnacji. Do łagodnych detergentów w szamponach należą: glukozyd laurylowy, glukozdyd kokosowy, glukozyd decylowy – w swojej budowie zawierają cząsteczki cukru prostego, przez co są skuteczne. Firma SYLVECO, bazując na tych najdelikatniejszych związkach oczyszczających, stworzyła dwie formuły produktów do mycia włosów, ukierunkowane przede wszystkim na pielęgnację wrażliwej skóry głowy. W ofercie firmy pojawił się balsam myjący do włosów z betuliną, zawiera on składniki o działaniu natłuszczającym (masło shea i olej jojoba), oraz szampon odbudowujący pszeniczno-owsiany  z hydrolizatami protein zbożowych,które wykazują działanie silnie nawilżające. W obu produktach dodatkowymi składnikami, spełniającymi zadanie kondycjonerów, są: miód, który nawilża i zapewnia miękkość, panthenol, który nawilża i regeneruje skórę, kwas mlekowy (nawilża), guma guar, która ułatwia rozczesywanie oraz olejki eteryczne, które nadają przyjemny zapach szamponu.

“Dobry” skład – większy komfort mycia

W przypadku kosmetyków naturalnych bywa, że zapach, konsystencja czy sposób użytkowania produktu nieco odstraszają konsumentów od ich kupowania. Jak się okazuje, dbając o “dobry” skład szamponu, można zadbać także o komfortowy sposób użycia. Łatwość aplikacji produktu i jego walory użytkowe, stanowią bardzo ważny czynnik, który decyduje o zadowoleniu klienta. Szampony SYLVECO dobrze się pienią, skutecznie myją, a na końcu umożliwiają „bezstratne” rozczesanie włosów.

Źródło obrazka głównego: kompozycja autora

StrefaUrody.pl

StrefaUrody.pl

Jako StrefaUrody.pl staramy się publikować artykuły, które rozwieją Wasze wątpliwości dotyczące wyboru kosmetyków odpowiednich do Waszych potrzeb. Każdego dnia doradzamy Wam, publikujemy nowinki - tutaj, na naszej stronie na FB i na Instagramie. Bądźcie z nami!
StrefaUrody.pl

StrefaUrody.pl - ostatnie wpisy (see all)