Plopping, plunking, ręcznikowanie włosów – co to takiego?

24.11.2015

Nieważne, czy chcesz podkreślić skręt swoich fal lub loków, czy chcesz nadać swoim włosom lekkiego wirażu. Osiągniesz to szybkim sposobem – poprzez ręcznikowanie (koszulkowanie) włosów. Co to w ogóle jest plopping?

Ploopping to sposób na wydobywanie naturalnego skrętu włosów poprzez ręcznikowanie ich. Ręcznikowanie, nazywane także koszulkowaniem, to umieszczenie wszystkich świeżo umytych i osuszonych ręcznikiem włosów w odpowiednim materiale – może to być bawełniany t-shirt, ręcznik, chustka lub inna rzecz.

Należy pochylić się nad rozłożonym na płaskiej powierzchni materiałem. Wszystkie włosy powinny swobodnie opaść na materiał i zebrać się na czubku głowy. Wówczas po obu stronach głowy zwijamy materiał w ruloniki, prostujemy się i zawiązujemy albo spinamy rulony z tyłu głowy. Turban możemy trzymać od 15 minut do godziny.

Najpierw jednak należy przygotować do tego włosy. Odżywka do włosów bez spłukiwania lub żel aplikujemy na włosy skupiając się najbardziej na końcówkach. Po zdjęciu koszulki czy też ręcznika nie trzeba rozczesywać włosów. Można je podsuszyć (najlepiej głową w dół) albo dać im wyschnąć naturalnie. Należy jednak pamiętać, by je lekko ugniatać.

Włosom kręconym plopping podkreśli loki, falowane uzyskają mocniejszy skręt, a prostym zapewni przede wszystkim więcej objętości i puszystości oraz efekt “dziewczyny surfera”.

Jest to również bardzo łatwy sposób na szybką fryzurę -turban nie spada, my możemy robić się na bóstwo dalej, a włosy same się układają. Dodatkowo nie niszczymy włosów lokówkami i innymi urządzeniami.

Próbowałyście plunkingu? Jesteście z niego zadowolone?

Martyna Gruss

Martyna Gruss

Martyna to wytrawna blogerka, która pisze o kosmetykach od lat. Na blogu StrefaUrody.pl od samego początku - głównie zajmuje się przepisami DIY oraz tematyką około włosową.

http://testujeiopiniuje.blogspot.com
Martyna Gruss