Pielęgnacja ust jesienią i zimą

30.11.2016

Jesienią zaczynamy chować się pod warstwą ubrań, a z gorącego lata przechodzimy w dość kapryśną pogodę, która przynosi ze sobą deszcz, wiatr, mroźne powietrze. Dogrzewamy nasze mieszkania, przy okazji wysuszając w nich powietrze.

Te zmiany odczuwa nasza skóra, a w szczególności te jej partie, które są odsłonięte i najbardziej  narażona na wysuszenie i zmienne warunki atmosferyczne.

Jesienią zazwyczaj zmieniamy kremy do pielęgnacji naszego ciała na te bardziej treściwe i ochronne. Wszystko po to, by zachować zdrową i piękną skórę. Warto pamiętać również o ustach, które są nieco pokrzywdzone przez naturę, ponieważ nie posiadają gruczołów łojowych. Przez to są narażone na wysuszenie, pierzchnięcie, utratę naturalnego koloru i wyglądają nieestetycznie.

Jesienią, mimo że coraz mniej jest słońca, warto pamiętać o ochronie ust przed niekorzystnym wpływem na skórę promieni UVA i UVB. Gdy wybieramy kosmetyki do ust, zwracajmy uwagę na to, by zawierały filtry.

Warto wybierać wśród kosmetyków, które w swym składzie zawierają również woski owocowe czy oliwę, ponieważ zadbają o odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie delikatnego naskórka ust. Odpowiednia pielęgnacja nawilżająco-natłuszczająca zapewni ustom zdrowy wygląd i uchroni je przed pierzchnięciem, wysuszeniem i odstającymi skórkami.

Warto raz w tygodniu sięgnąć po peeling do ust, który można kupić w wygodnej wersji pomadki. Złuszczy on martwy naskórek i przywróci ustom zdrowy kolor. Po takim peelingu należy natłuścić usta pomadką ochronną bądź wazeliną.

Warto go również mieć w kosmetyczce, gdy lubimy używać matowych pomadek do ust. Matowe pomadki wymagają pięknych, zadbanych i estetycznie wyglądającej skóry na ustach.

Mariola Wilk

Mariola Wilk

Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki cudownych dzieci. Autorka wielu tekstów z zakresu pielęgnacji ciała, urody, zdrowia, pielęgnacji dzieci.
Pasjonatka branży beauty, testerka kosmetyków, blogerka z 5-letnim stażem. Prowadzi blogi beauty oraz parentingowy.

http://www.mariolawilk.pl
Mariola Wilk