Pielęgnacja twarzy: 4 fakty i 4 mity

10.09.2014

Wszędzie krążą fakty i mity. Czasami ciężko rozpoznać co jest prawdą, a co pielęgnacyjną fikcją, dlatego dziś przedstawię 8 faktów i mitów na temat pielęgnacji twarzy.

1. Stosowanie filtrów słonecznych w zimie jest zbędne

MIT: Filtry UV powinniśmy stosować cały rok! Każdą porą roku nasza skóra narażona jest na działanie promieni słonecznych, dlatego stosowanie kremów z filtrem to dobra profilaktyka przeciwzmarszczkowa.

2. Skóry tłustej nie trzeba nawilżać

MIT: Wytwarzane sebum nie ma właściwości odżywczych i nie nawilży dogłębnie skóry. Lekki krem nawilżający jest niezbędny.

3. Powinno się stosować krem na dzień i na noc

FAKT: Kremy na dzień powinny być lekkie, z filrami UV. Na noc lepiej zaserwować skórze krem treściwszy, odżywczy i regenerujący.

4. Picie odpowiedniej ilości wody wpływa korzystnie na cerę

FAKT: Dzięki prawidłowemu nawodnieniu organizmu, skóra może właściwie funkcjonować, przez co lepiej wygląda, jest elastyczna i jędrna. Jednak nie należy także zapominać o nawilżaniu od zewnątrz.

5. Sposób aplikacji kosmetyków nie ma wpływu na skórę

MIT: Prawidłowa aplikacja np. kremu tj. wklepywanie go, pozwala dłużej cieszyć się jędrną i elastyczną skórą. Wcieranie powoduje rozciąganie się tkanek, co osłabia je i powoduje wiotczenie.

6. Częsty peeling lepiej oczyści twarz

MIT: Zbyt częste i drażniące oczyszczanie twarzy zamiast usuwać zanieczyszczenia i zrogowaciały naskórek, usuwa także ten nowy, dopiero powstający, więc twarz staje się osłabiona, zaczyna się bronić produkując więcej sebum, a co za tym idzie – przetłuszcza się. Peeling jest ważny i potrzebny, ale z umiarem.

7. Ostre jedzenie źle wpływa na cerę

FAKT: Pikantne potrawy niekorzystnie wpływają na stan cery, mogą ją podrażniać, rozszerzać naczynia krwionoścne powodując rumień i zmiany w kolorycie, a także wypryski. Zbyt duża ilość soli może ją natomiast przesuszać.

8. Spanie w makijażu szkodzi

FAKT: Przez cały dzień na makijażu gromadzą się bakterie i zanieczyszczenia, które zapychają skórę, uniemożliwiając jej oddychanie co może prowadzić do stanów zapalnych i przyspieszania starzenia się skóry.

skumulowana

Karolina, mama dwóch dziewczynek i absolwentka studium kosmetycznego. W planach rozwijanie się pod kontem kosmetologii, wizażu i stylizacji paznokci. Jako odskocznię od trudów codziennych traktuję pisanie bloga, gdzie radzę i pomagam w wyborach kosmetycznych.

http://www.skumulowana.blogspot.com

skumulowana - ostatnie wpisy (see all)