Pielęgnacja siwych włosów

29.10.2015

Jeżeli nie zafarbować, to może zaakceptować? To najlepszy sposób na siwe włosy. Przecież i one mogą być piękne, a niejednokrotnie srebrne pasma stają się trendem. Jak o nie dbać, aby były zawsze zadbane, mocne i zdrowe?

Z włosami siwymi trzeba obchodzić się delikatnie. Siwe włosy wypełnione są powietrzem, które zastępuje miejsce melaniny. Przez to stają się bardziej sztywne i suche… i oczywiście bardziej podatne na zniszczenia – łatwiej się łamią i kruszą.

Myjemy włosy bardzo subtelnie, nie “czochramy” ich, delikatnie masujemy skórę głowy. Warto wypróbować szampony do włosów siwych, które są niebieskie, np. Joanna Ultra Color System do włosów blond, rozjaśnionych i siwych. Pomagają one bowiem utrzymać ładny biały lub srebrzysty kolor przeciwdziałając żółknięciu.

Ze względu na suchość warto je nawilżać przy każdym myciu używając odżywki. Maski stosowane dwa razy w tygodniu będą idealnym dopełnieniem. Domowe maski do spłukiwania będą dobrym zamiennikiem dla masek drogeryjnych – można nakładać pojedynczo lub mieszać (albo dodawać do gotowych masek) produkty takie jak: gliceryna, miód, mleczko pszczele, aloes. Siwe włosy bardzo lubią wszelkiej maści oleje, warto więc dwa razy w tygodniu zaolejować włosy, chociażby od połowy. Warto zaopatrzyć się w szampon z koenzymem Q10, który opóźnia proces siwienia.

Przed promieniowaniem UV włosy warto chronić zawsze, ale te siwe i odbarwiające się, wymagają większej ochrony. Jak wiadomo, niezwykle skuteczną metodą ochrony włosów przed promieniami słonecznymi jest po prostu noszenie okryć głowy.

A jak Wy moje drogie radzicie sobie z pierwszymi siwymi kosmykami i jak je pielęgnujecie?

Zobacz cały mój cykl artykułów o włosach siwych.

Martyna Gruss

Martyna Gruss

Martyna to wytrawna blogerka, która pisze o kosmetykach od lat. Na blogu StrefaUrody.pl od samego początku - głównie zajmuje się przepisami DIY oraz tematyką około włosową.

http://testujeiopiniuje.blogspot.com
Martyna Gruss