Pielęgnacja dziecka krok po kroku dla młodej mamy

30.11.2018

Zadbaj o swojego maluszka z Corine de Farme

Co charakteryzuje skórę małego dziecka?

Skóra dziecka w znacznym stopniu różni się od skóry osób dorosłych. Naskórek niemowlęcia jest delikatny, ma bardzo słabo wykształconą warstwę rogową. Skóra jest niezwykle cienka oraz widać przez nią liczne naczynia krwionośne, które nadają jej rozkoszny różowy kolor.

Konsekwencją tych różnic jest mniejsza odporność skóry małego dziecka na działanie wszystkich czynników zewnętrznych, dlatego też właściwa jej pielęgnacja to jeden z najważniejszych elementów codziennej troski o niemowlaka.

Najważniejsze trio pielęgnacji niemowląt

Najważniejszymi elementami podstawowej pielęgnacji skóry dzieci jest regularne mycie (higiena) oraz ochrona skóry przed uszkodzeniem i wpływem czynników zewnętrznych.

Dobór produktów dla niemowląt wymaga naszej specjalnej uwagi, ponieważ oczekujemy od nich szczególnego bezpieczeństwa i dopasowania do delikatnej skóry dziecka.

Zwróćmy uwagę na trzy najważniejsze aspekty pielęgnacji:

NATURALNOŚĆ

Niewątpliwie jednym z największych atutów kosmetyków dla niemowląt jest ich naturalność. Zwróćmy uwagę, czy produkty, których używamy mogą pochwalić się zawartością składników naturalnych.

Składnikami tymi mogą być stuprocentowe naturalne ekstrakty jak w produktach marki Corine de Farme Baby. Zapewniają łagodne działanie tak potrzebne dla skóry Twojego dziecka. Wyciąg z nagietka działa łagodząco i kojąco, natomiast z kwiatu migdałowca posiada właściwości nawilżające oraz wygładzające.

HIPOALERGICZNOŚĆ

Dobierając kosmetyki dla niemowlęcia zwróćmy przede wszystkim uwagę na to, czy jest on hipoalergiczny – pozwoli nam to zminimalizować ryzyko alergii. Produkty hipoalergiczne nie powinny obciążać skóry niemowlęcia, zawierać tylko składniki naturalne-niezbędne do jej pielęgnacji i ochrony.

Wszystkie kosmetyki Corine de Farme Baby są hipoalergiczne, nie zawierają barwników a ilość związków zapachowych i konserwantów jest zredukowana do niezbędnego minimum co znacznie zmniejsza ryzyko podrażnień.

OCHRONA

Najważniejsze dla każdej mamy jest bezpieczeństwo maluszka. Można je zapewnić poprzez dobór kosmetyków, które zapewnią skórze odpowiedni filtr chroniący np. przed mrozem czy słońcem. Dobrze dobrane kosmetyki powinny charakteryzować się lekką konsystencją i silnym działaniem nawilżającym oraz ochronnym.

Kompleks Cold Cream , zawarty w kosmetykach Corine de Farme Baby,  to połączenie wosku z oliwek, masła Shea oraz gliceryny roślinnej, który pozwala na utrzymanie prawidłowego stopnia wilgotności skóry skłonnej do przesuszeń. Dodatkowo produkty te są odpowiednio przebadane dermatologiczne.

Bezpieczeństwo i zdrowie naszych dzieci wymaga szczególnej uwagi. Zadbajmy więc o nie już od pierwszych dni życia. Dobierajmy kosmetyki dla niemowląt spełniające wszystkie nasze oczekiwania.

W związku z tym, upewnijmy się także czy produkty dla naszych dzieci zostały przetestowane również pediatrycznie.

StrefaUrody.pl

StrefaUrody.pl

Jako StrefaUrody.pl staramy się publikować artykuły, które rozwieją Wasze wątpliwości dotyczące wyboru kosmetyków odpowiednich do Waszych potrzeb. Każdego dnia doradzamy Wam, publikujemy nowinki - tutaj, na naszej stronie na FB i na Instagramie. Bądźcie z nami!
StrefaUrody.pl

StrefaUrody.pl - ostatnie wpisy (see all)