Pielęgnacja dziecka krok po kroku dla młodej mamy

30.11.2018

Zadbaj o swojego maluszka z Corine de Farme

Co charakteryzuje skórę małego dziecka?

Skóra dziecka w znacznym stopniu różni się od skóry osób dorosłych. Naskórek niemowlęcia jest delikatny, z bardzo słabo wykształconą warstwą rogową. Skóra jest bardzo cienka, widać przez nią liczne naczynia krwionośne, które nadają jej rozkoszny różowy kolor.

Konsekwencją tych różnic jest mniejsza odporność skóry małego dziecka na działanie wszystkich czynników zewnętrznych. Dlatego właściwa pielęgnacja skóry jest jednym z najważniejszych elementów codziennej troski o niemowlaka.

 

Najważniejsze trio pielęgnacji niemowląt

Najważniejszymi elementami podstawowej pielęgnacji skóry dzieci jest regularne mycie (higiena) oraz ochrona skóry przed uszkodzeniem i wpływem czynników zewnętrznych.

Dobor produktów dla niemowląt wymagają naszej specjalnej uwagi, ponieważ oczekujemy od nich szczególnego bezpieczeństwa i dopasowania do delikatnej skóry dziecka.

Zwróćmy uwagę na trzy najważniejsze aspekty pielęgnacji:

 

NATURALNOŚĆ

Niewątpliwie jednym z największych atutów kosmetyków dla niemowląt jest ich naturalność. Zwróćmy uwagę, czy produkty których używamy mogą pochwalić się zawartością składników naturalnych.

Składnikami tymi mogą być stuprocentowo naturalne ekstrakty tak jak w produktach marki Corine de Farme Baby, które zapewniają łagodne działanie tak potrzebne dla skóry Twojego dziecka. Ekstrakt z nagietka działa łagodząco i kojąco, a ekstrakt z Kwiatu Migdałowca posiada właściwości nawilżające i wygładzające.

HIPOALERGICZNOŚĆ

Dobierając kosmetyki dla niemowlaka zwróćmy przede wszystkim uwagę na hipoalergiczność – pozwoli nam to zminimalizować  ryzyko alergii. Produkty hipoalergiczne powinny kierować się zasadą „nie obciążać skóry niemowlęcia”, co oznacza, że nie powinny zawierać składników niepotrzebnych lub stwarzających ryzyko podrażnień delikatnej skóry.

Wszystkie kosmetyki Corine de Farme Baby są hipoalergiczne, zawierają tylko niezbędne do pielęgnacji i ochrony skóry składniki. Nie zawierają barwników, ilość związków zapachowych i konserwantów jest zredukowana do niezbędnego minimum.

 

OCHRONA

Bezpieczeństwo naszego maluszka to dla każdej mamy podstawa. Można je zapewnić poprzez dobór kosmetyków, które zapewnią skórze odpowiedni filtr chroniący np. przed mrozem czy wilgocią. Odpowiednio dobrane kosmetyki powinny charakteryzować się lekką konsystencją i silnym działaniem nawilżającym oraz ochronnym.

Kompleks Cold Cream , zawarty w kosmetykach Corine de Farme Baby,  to połączenie wosku z oliwek, masła Shea oraz gliceryny roślinnej, który pozwala na utrzymanie prawidłowego stopienia wilgotności skóry, która skłonna jest do przesuszeń.  Dodatkowym obowiązkowym aspektem bezpieczeństwa są testy dermatologiczne.

 

 

Bezpieczeństwo i zdrowie naszych dzieci wymaga szczególnej uwagi. Zadbajmy o zapewnienie ich już od pierwszych dni życia dobierając kosmetyki dla niemowląt spełniające wszystkie nasze oczekiwania.

W związku z tym, upewnijmy się także czy produkty dla naszych dzieci zostały przetestowane również pediatrycznie.

 

 

 

StrefaUrody.pl

StrefaUrody.pl

Jako StrefaUrody.pl staramy się publikować artykuły, które rozwieją Wasze wątpliwości dotyczące wyboru kosmetyków odpowiednich do Waszych potrzeb. Każdego dnia doradzamy Wam, publikujemy nowinki - tutaj, na naszej stronie na FB i na Instagramie. Bądźcie z nami!
StrefaUrody.pl

StrefaUrody.pl - ostatnie wpisy (see all)