Peeling skóry głowy

22.07.2016

Borykasz się ze swędzącą i łuszczącą skórą głowy? A może jest ona podrażniona? Pomoże peeling skalpu. Nie zawsze produkty do stylizacji czy pielęgnacji zmywamy dostatecznie, przez co tworzy się na włosach “pancerz”, który utrudnia nam właściwą pielęgnację. Dobrym rozwiązaniem w tym wypadku jest peeling.

Do wykonania domowego peelingu możemy użyć fusów od kawy, która pobudza krążenie, lub cukru, który jest humektantem, więc dodatkowo nawilży skórę głowy. Tani sposób i skuteczny!

Jak zrobić peeling?

Wystarczy wymieszać 1 łyżeczkę cukru lub kawy z ulubionym szamponem (może być także według własnych proporcji, bo każda z nas ma inną wrażliwość i różna szorstkość peelingu będzie przez każdą z nas akceptowalna). Pamiętać jednak trzeba, by nie trzeć za mocno, by nie podrażnić skóry głowy. Jeżeli zdecydujemy się na peeling cukrowy, to przygotujmy się na wielką pianę. Ze zmyciem kawy nie będzie problemu, tak samo z cukrem, który rozpuszcza się pod wpływem ciepłej wody. Nie musimy się martwić sklejeniem włosów.

Co daje peeling skóry głowy?

  • Złuszczenie martwego naskórka, nagromadzonego łoju i zmycie resztek kosmetyków modelujących i pielęgnacyjnych.
  • Świeżość i lekkość włosów.
  • Poprawienie ukrwienia, a co za tym idzie stymulacja cebulek do szybszego wzrostu i mniejsze wypadanie.
  • Wyregulowanie pracy gruczołów łojowych.
  • Skuteczniejsze działanie odżywek, masek itp.  Dogłębnie oczyszczona skóra jest lepiej przygotowana na przyjęcie składników aktywnych z kosmetyków i zdecydowanie lepiej na nie reaguje.
  • Użycie peelingu cukrowego sprawi, że szampon będzie się zdecydowanie mocniej pienił. Włosy zatem będę nadzwyczajnie świeże.
  • Cukier jest humektantem, nawilży więc dodatkowo włosy.
  • Uspokojenie swędzenia skóry głowy.

Jak często stosować peeling do skóry głowy?

Peeling wystarczy stosować raz w tygodniu. Częstsze stosowanie może podrażnić skórę głowy i uwrażliwić ją oraz osłabić cebulki. Wszystko z umiarem!

Robicie peeling skóry głowy? Może macie inne sposoby na peeling?

 

Martyna Gruss

Martyna Gruss

Martyna to wytrawna blogerka, która pisze o kosmetykach od lat. Na blogu StrefaUrody.pl od samego początku - głównie zajmuje się przepisami DIY oraz tematyką około włosową.

http://testujeiopiniuje.blogspot.com
Martyna Gruss