Olejowanie paznokci

18.12.2014
Autor:

 

Olejowanie paznokci to doskonały sposób by stały się zdrowe, mocne i piękne.

Paznokcie najlepiej olejować 2 razy dziennie

Olejek wmasowujemy w skórki i paznokci, ponieważ olejek przenika do macierzy paznokcia. Olejek rozprowadzamy także pod paznokieć. Staramy się jak najdłużej po aplikacji olejków nie myć dłoni, dlatego najczęściej aplikuje się olejki na noc. Jeśli boisz się, że pobrudzisz pościel, możesz założyć na dłonie bawełniane rękawiczki.

Czym olejujemy?

Wybieramy albo gotowe mieszanki olejków, albo naturalne oleje – nawet te spożywcze jak np. olej lniany. Jeśli decydujemy się na zrobienie własnej mieszanki, to można ją przelać do czystego opakowania po lakierze do paznokci lub odżywce – używanie pędzelka znacznie ułatwia aplikację. Polecane są także kąpiele w ciepłej oliwie z oliwek z dodatkiem soku z cytryny. Na paznokcie dobrze też działa maść z witaminą A.
Olejować można także pomalowane paznokcie – olejek przeniknie przez skórki.

Efekty

Przy regularnym olejowaniu paznokcie stają się mocne, elastyczne, nawilżone, błyszczące, rozjaśnione, pozbawione przebarwień, szybszy jest także ich wzrost. Olejowanie wpływa także pozytywnie na wygląd skórek .

wkuferku

Prywatnie zakochana Żona i pracująca Mama dwóch Córeczek.
Z natury jestem niepoprawną romantyczką, która lubi znaleźć czas na czytanie, otulona zapachami świec i wosków,w towarzystwie dobrego czerwonego wina.
Pasję do pisania z zamiłowaniem do kosmetyków łączę na swoim blogu.

http://wkuferku.blogspot.com/

wkuferku - ostatnie wpisy (see all)