Olejowanie ciała

28.01.2015

Zapewne słyszałyście już o olejowaniu włosów, sama wcześniej pisałam o olejowaniu paznokci, ale czy czytałyście o olejowaniu ciała? To świetna alternatywa dla balsamów i maseł.

 1. Dlaczego olejowanie jest lepsze niż nakładanie mleczek, maseł czy też balsamów? Bowiem olejki zawierają więcej składników odżywczych, które doskonale nawilżają skórę. Co więcej efekt miękkiej i gładkiej skóry jest wręcz nieporównywalny i utrzymuje się dłużej. Olejki pomagają chronić skórę przed rozstępami oraz przed nadmierną suchością.
 2. Jakie są sposoby olejowania ciała?
  1. Solo – czyli sam olejek bądź oliwka. Jest to sposób dla osób, którym nie przeszkadza uczucie ”tłustości”.
  2. W połączeniu z balsamem – można dodać olej do balsamu, który np. nie przypadł nam do gustu. Wtedy poprawimy jego jakość.
  3. Jako dodatek do żelu – jakiś czas temu pisałam o tym, jak zrobić sobie balsam pod prysznic. W jednym ze sposobów było dodanie do żelu olejku. Po takiej kąpieli nie będziecie musiały już nakładać balsamu.
  4. Jako dodatek do kąpieli – a skoro już przy kąpieli jesteśmy, to polecam osobom, które nie mają czasu na nakładanie mleczek itd. dodanie łyżeczki oleju do kąpieli. Skóra będzie gładka i miękka. Gotowe olejki do kąpieli znajdziecie tutaj.

ole-1 ole-2 ole-3 ole-4 ole-joa

Jak wybrać olejek?

 1. Oliwka dla dzieci:  To mieszanka różnych olejków. Możecie ją równiez ”podkradać” swoim bobasom.
 2. Olej: np. kokosowy, znajdziecie w sklepach ze zdrową żywnością. Pamiętajcie, aby szukać tych nierafinowanych.
 3. Suchy olejek: Teraz jest to drogeryjny hit. Ma on działanie olejku, ale bez uczucia tłustości na skórze.
 4. Mieszanka olejków:  Są one dostępne w drogeriach. Jednym z nich jest Bielenda 3w1 Argan. Inne olejki 3w1 z wygodnym atomizerem znajdziecie tutaj.