Olej kokosowy jako wielofunkcyjny kosmetyk

09.09.2014

Drogie Czytelniczki,

W dzisiejszym artykule opowiem o swoim ulubionym kosmetyku, jakim jest olej kokosowy. Jest to wielofunkcyjny olej, którego używam już od ponad roku. Pokażę, w jaki sposób go używam i jak wiele można z nim zrobić.

94838129-horz

JEDZENIE OLEJU

Olej kokosowy jest nie tylko świetnym kosmetykiem, ale również suplementem. Zawiera bardzo dużo witamin. Jem łyżeczkę oleju dziennie. Olej nadaje się również do smażenia. Dodaje jedzeniu smaku.

OPRYSZCZKA

Kiedy czuję, że na moich ustach pojawi się opryszczka, smaruję je olejem (np. na noc). Rano nie czuję już nieprzyjemnego swędzenia, a opryszczka się nie pojawia.

OLEJOWANIE WŁOSÓW

Moje włosy uwielbiają olej kokosowy. Nakładam go na 3 godziny lub na całą noc. Po zmyciu włosy pięknie błyszczą. Przy regularnym stosowaniu można zauważyć ich regenerację.

PRZYSPIESZA POROST WŁOSÓW

Nakładany przed każdym myciem włosów na skórę głowy przyspieszy ich wzrost. Najlepiej nakładać go na noc. Jeśli chcemy zauważyć efekty, warto stosować tę metodę przed każdym myciem włosów i masować przy tym skórę głowy.

WALKA Z ŁUPIEŻEM

Olej kokosowy stosowany jest również na skórę głowy, aby pozbyć się łupieżu. Nakładamy go dokładnie tak, jak na porost włosów.

DEMAKIJAŻ

Olej kokosowy świetnie zmywa makijaż. Jest delikatny i przy tym odżywia skórę. Warto pamiętać, że ma skłonność do zapychania i osoby z taką własnie tendencją nie powinny go w ten sposób stosować. Ja używam go tylko do demakijażu oczu i tutaj sprawdza się świetnie (przy okazji odżywia rzęsy).

PIĘKNE RZĘSY

Robienie demakijażu rzęs tym olejkiem powoduje, że stają się one wzmocnione i ładniejsze. Jeśli nie chcecie wykonywać nim demakijażu, wystarczy, że nałożycie ten olejek na rzęsy (na noc), a efekt wzmocnienia będzie taki sam.

ZAMIAST KREMU DO TWARZY

Wspomniałam już o tym, że olej kokosowy może zapychać, więc nie polecam tego sposobu. Polecam zaś dodać odrobinę tego oleju do kremu do twarzy, a wzmocni on jego działanie.

ZAMIAST BALSAMU DO CIAŁA

Cudownie zmiękcza i wygładza skórę. Poleca się go stosować kobietom w ciąży, ponieważ działa przeciwko rozstępom.

Przy zakupie warto pamiętać, aby kupić olej NIErafinowany :)