Okiem wizażystki: Makijaż ślubny idealny

08.07.2015

Idealny makijaż ślubny

Sezon ślubny w pełni, dlatego dzisiaj trochę o makijażu dla Panny Młodej.

Każda Panna Młoda chce wyglądać pięknie i wyjątkowo. Idealnie dobrana suknia, kwiaty, dodatki i fryzura to nie wszystko – według mnie najważniejsza jest twarz i odpowiednio dobrany makijaż. To on stanowi przysłowiową „kropkę nad i” oraz jest dopełnieniem całości. Dlatego należy zadbać przede wszystkim o wygląd twarzy, jej odpowiednią pielęgnację, a w dniu ślubu wykonać makijaż, który będzie trwały i perfekcyjnie dopasowany.

Makijaż ślubny łączy w sobie cechy makijażu dziennego, wieczorowego i fotograficznego, jest wodoodporny i bardzo trwały. Musi wyglądać idealnie w każdym oświetleniu i być perfekcyjnie dopasowany do wizerunku Panny Młodej. Ze strony wizażysty wymaga umiejętności i precyzji, trafnego określenia typu urody oraz umiejętności rozpoznania potrzeb i wymagań Klientki. Co więcej, nie bez znaczenia są wysokiej jakości kosmetyki oraz dopasowanie ich do cery i urody. Ma on za zadanie z jednej strony w dyskretny i subtelny sposób podkreślić rysy twarzy, piękno urody i stylizacji, a z drugiej zaś ukryć niedoskonałości takie jak: przebarwienia, sińce pod oczami, zaczerwienienia i skorygować kształt twarzy.

Panna Młoda jest w centrum uwagi gości, fotografów i kamerzystów. Jej twarz więc musi być więc idealnie wygładzona i wymodelowana, ale jednocześnie naturalna i świeża. Makijaż oczu powinien podkreślać tęczówkę oraz współbrzmieć z kolorystyką sukni, biżuterii, bukietu i ozdób. Dobrze jest, gdy jest także dość widoczny zarówno w świetle naturalnym, jak i sztucznym.

idealny makijaż ślubny idealny makijaż ślubny

zdjęcia: Magdalena Tobiasz – Dawidowicz
makijaż i stylizacja: Estilo Paulina Popek
modelka: Klaudia / Pink Melon
fryzury: Katarzyna Złamaniec Atelier Fryzjerstwa La Provocation
fascynatory: The MiliMilo Woman

Jak wykonuję makijaż ślubny

Aby makijaż był trwały i świetnie wyglądał na zdjęciach, używam podkładów jakości HD, a twarz odpowiednio modeluję za pomocą korektorów i bronzerów. Środkową partię i szczyty kości policzkowych rozświetlam kosmetykami jaśniejszymi lub z pigmentami – bazą i pudrem  rozświetlającym. Kości policzkowe oprószam różem   w chłodnym lub ciepłym odcieniu w zależności od typu urody Panny Młodej.

idealny makijaż ślubny

Aby oczy były pięknie podkreślone, łączę kilka barw cieni zarówno połyskujących jak i matowych. Najczęściej połysku możemy użyć na górnej powiece (o ile nie jest ona zbyt wypukła), w wewnętrznym kąciku oka (za wyjątkiem oczu szeroko rozstawionych) oraz nieco pod łukiem brwiowym. Powiekę dolną podkreślam za pomocą podobnych odcieni lub kontrastowych w stosunku do góry, a jej obrys wzmacniam kredką lub ciemniejszym cieniem – czernią, brązem, granatem, szarością lub czernią. Lubię również kolorowe akcenty na dolnej powiece. Na dobrze wytuszowane rzęsy nakładam kępki, dzięki czemu oczy stają się wyraźne, a cały makijaż bardziej zdecydowany. Nigdy nie zapominam     o brwiach, które zarysowuję cieniem i modeluję woskiem. Usta są przeciwwagą oczu dlatego ich intensywność i kolor dopasowuję do reszty. Nierzadko łączę pomadki z błyszczykami aby efekt był świeży i soczysty. Całość makijażu, łącznie z podkładem na dekolcie i plecach, zabezpieczam transparentnym pudrem i specjalnym utrwalaczem.

Każdy makijaż ślubny jest inny i wyjątkowy…

makijaż ślubny makijaż ślubny

Romantyczna, wiosenna stylizacja i makijaż w odcieniach oberżyny, różu i zieleni…

makijaż ślubny makijaż ślubny makijaż ślubny

zdjęcia: Magdalena Tobiasz – Dawidowicz
fryzury: Katarzyna Złamaniec
fascynatory: The MiliMilo Woman

Makijaż w odcieniach różu i granatu oraz brzoskwini na ustach i policzkach …

makijaż w odcieniach różu i granatu makijaż w odcieniach różu i granatu

zdjęcia: Tomasz Pluta
fryzury: Joanna Deręgowska Studio 9

Makijaż w kolorach fioletów i akcenty pomarańczy…

makijaż w kolorach fioletów makijaż w kolorach fioletów

zdjęcia: Magdalena Tobiasz – Dawidowicz

Subtelny pastelowy makijaż…

pastelowy makijaż

zdjęcia: Michał Pędziwiatr

Makijaż, stylizacje i tekst: Wizażystka i Stylistka – Estilo Paulina Popek / Pracownia Estilo Paulina Popek z Rzeszowa

Estilo Paulina Popek

Paulina Popek - wizażystka i stylistka, trenerka. Mistrz w zawodzie. Prowadzi markę ESTILO Paulina Popek oraz Pracownię Wizażu i Stylizacji Estilo w Rzeszowie. Specjalizuje się w makijażu ślubnym, beauty i fotograficznym.
Pracuje przy sesjach zdjęciowych, pokazach mody i makijażu, prowadzi kursy i warsztaty. Współpracuje z mediami, markami kosmetycznymi i odzieżowymi oraz profesjonalistami z branży fotografii, fryzjerstwa, mody, kosmetologii i modelingu. Jako osobista stylistka zajmuje się również wizerunkiem osób prywatnych.

http://www.estilopp.pl

Estilo Paulina Popek - ostatnie wpisy (see all)