Ochrona skóry w czasie zimy

12.01.2015

Wielu z nas nie lubi zimy, a to tylko dlatego, że szybko marzniemy i nie przepadamy za nakładaniem na siebie kolejnych warstw ubrań. Jednak tak naprawdę w tym okresie najbardziej w kość dostaje nasza skóra. Pomimo ciepłych ciuchów nie możemy ukryć przed mrozem wszystkich najwrażliwszych części ciała. Musimy więc pamiętać, jak je chronić.

Krem do twarzy

Wokół tematu kremów do twarzy narosło wiele mitów. Jeden z nich jest taki, że zimą należy używać wyłącznie kremów tłustych. Okazuje się, że jest to prawdą jedynie połowiczną. Takich kremów należy używać zawsze gdy wychodzimy na mróz na dłużej niż godzinę. Po wejściu do pomieszczenia należy go jednak zmyć, gdyż w ogrzewanym pokoju może okazać się za ciężki. W innych wypadkach należy dostosować krem do rodzaju cery.

twarz1 twarz2 twarz3

Polecamy:

Krem do rąk

Nawet jeśli zwykle nie macie problemu z przesuszoną skórą dłoni, może się okazać, że zima nie będzie dla niej łaskawa. Warto stosować nawilżający krem do rąk, a podczas mrozu zawsze nosić rękawiczki!

rece1 rece2 rece3

Polecamy:

Pomadki do ust

Usta i ich wrażliwa cienka skóra są także szczególnie narażone na mrozy. Pierzchną, pękają, stają się suche i wrażliwe. Mamy ochotę pozbyć się wysuszonych skórek, które przeszkadzają i kolą. Nie róbmy jednak tego na mrozie przy pomocy zębów. Narazimy wówczas usta jeszcze bardziej i ostatecznie mogą się znaleźć w naprawdę opłakanym stanie. Oprócz kuracji, które możemy zapewnić naszym ustom w domu (nałożenie miodu na noc, delikatny peeling szczoteczką), nie zapominajmy natłuszczać ich przed wyjściem na mróz – zwłaszcza, jeśli zamierzamy na nim spędzić dłuższą chwilę.

pom1 pom2 pom3

Polecamy:

Justyna Wolniewicz - ostatnie wpisy (see all)