Nowy trend: odwrócone mycie, czyli odżywka przed szamponem

20.06.2016

Odżywka obciąża włosy? Stają się przyklapnięte, przeciążone i przetłuszczone? Jest na to sposób! Odwrócone mycie.

Odwrócone mycie będzie służyło przede wszystkim włosom przetłuszczającym się, delikatnym i cienkim. Chociaż sprawdzi się przy każdym innym rodzaju włosów. Co się kryje pod nazwą tego nowego trendu? To nic nadzwyczajnego, najpierw używamy odżywki, a następnie myjemy włosy szamponem.

Odżywienie włosów przed myciem sprawia, że wyglądają zdrowiej. Włosy nie są obciążone, więc nadany kształt czy fryzura dłużej się trzyma. Zapobiega także plątaniu kosmyków podczas mycia, łatwiej je rozczesać i wymodelować.

Przed nałożeniem odżywki zmocz włosy, aby otworzyć łuski i nałóż odżywkę w zależności od potrzeb – tylko na końcówki/na całą długość/od nasady aż po same końce. Warto je rozczesać, aby każdy włos został nią pokryty.

Następnie zmyć odżywkę i umyć włosy jak zawsze lub po prostu umyć włosy bez wcześniejszego spłukiwania odżywki.

Odwrócone mycie ma jeszcze jeden plus – chroni włosy przed niesprzyjającymi składnikami szamponu.

Aby zabieg mycia jak najlepiej zadziałał, należy wycisnąć nadmiar wody bawełnianym ręcznikiem lub koszulką i pozwolić włosom naturalnie wyschnąć.

Zdjęcie główne: flickr.com

Martyna Gruss

Martyna Gruss

Martyna to wytrawna blogerka, która pisze o kosmetykach od lat. Na blogu StrefaUrody.pl od samego początku - głównie zajmuje się przepisami DIY oraz tematyką około włosową.

http://testujeiopiniuje.blogspot.com
Martyna Gruss