Niecodzienne zastosowanie produktów do higieny intymnej

10.12.2016

Żele do higieny intymnej – kiedyś temat tabu, dzisiaj powszechne na kosmetycznych blogach. Niejednokrotnie możemy poczytać o ich zastosowaniu innym niż przeznaczenie. Dzisiaj zebraliśmy dla Was wszystkie pomysły blogerek w jedno miejsce.

Mycie pędzli

Żele najczęściej pozbawione mocniejszych detergentów, dlatego idealnie nadają się do “prania” pędzli do makijażu. Nie niszczą włosia, delikatnie je myją. Wystarczy dodać odrobinkę na dekielek od pudru, dodać wody i zaczynamy mycie.

Mycie włosów

I znowu odwołam się do mniejszej ilości detergentów – płyny do higieny intymnej są delikatne i wiele dziewczyn stosuje je do mycia włosów. Co prawda można liczyć się z lekko szybszym przetłuszczaniem włosów, za to obniżone pH zakwasza włosy, domykając łuski.

Mycie twarzy

Twoja cera kaprysi? Nie chce współpracować z żadnym żelem? Wypróbuj żel do higieny intymnej. Niektóre z nich są chwalone. Potrafią sprzyjać cerze bardziej niż drogeryjne żele do mycia twarzy przez składniki kojące podrażnienia. Możemy go wzbogacić olejami, czy glinkami.

Mycie ciała

Nawilży i złagodzi podrażnienia, dlatego warto się nim umyć po depilacji.

Mycie rąk

Żel do higieny intymnej działa antybakteryjnie, do tego jest delikatny. Szczególnie dobrze jest przemyć nim dłonie w okresie jesienno-zimowym, kiedy są one szorstkie i potrzebują ukojenia.

Używacie czasami kosmetyków niezgodnie z ich przeznaczeniem? Jak się u Was sprawdzają?

Martyna Gruss

Martyna Gruss

Martyna to wytrawna blogerka, która pisze o kosmetykach od lat. Na blogu StrefaUrody.pl od samego początku - głównie zajmuje się przepisami DIY oraz tematyką około włosową.

http://testujeiopiniuje.blogspot.com
Martyna Gruss