Nawyk mycia rąk u dzieci (przegląd produktów)

31.03.2015
Autor:

Dzieci wiecznie się spieszą. Nie mają czasu na nic. Tu zabawa, tam słodycze. Idzie wiosna więc zaczyna się pora spacerów, wizyt na placach zabaw, a co za tym idzie – brudnych rączek i masy przenoszonych na nich bakterii. Dzieci niestety zapominają o myciu rąk po przyjściu do domu czy zanim będą coś jadły. Warto wyrobić ten nawyk już w dzieciństwie.

Jak zachęcić dziecko do mycia rąk? U nas sprawdziło się mydełko tylko dla dziecka, aby czuło, że ma także swój “kawałek” łazienki.  Firmy oferują różne warianty zapachowe, kolorystyczne. Jedne są z postaciami z bajek, inne z podobiznami dzieci. Ważne, aby wyróżniało się na tle produktów dla dorosłych.

m1-horz

Dzięki doborowi odpowiedniego koloru, zapachu czy opakowania nawyk mycia rączek jest dużo łatwiejszy do opanowania przez nasze pociechy. Na spacer warto zabrać ze sobą żel/płyn antybakteryjny lub chusteczki nawilżane, aby w razie potrzeby dziecko mogło wytrzeć zabrudzone rączki. Dzięki temu będzie pamiętać o tym zawsze, nie tylko widząc we własnej łazience ulubione mydełko.