Naturalna pielęgnacja dzieci do 10. roku życia

01.04.2015

Naturalna pielęgnacja ciała jest zdrowa oraz jest trendy. Wiele rodzin stara się dbać o siebie w zgodzie z ciałem, duszą i ze środowiskiem.

Coraz modniejsze staje się używanie produktów spożywczych do pielęgnacji ciała i włosów.  Naturalne oleje oraz masła robią rewolucję w świecie kosmetycznym i nie tylko. Dostępne są w produktach przeznaczonych dla dorosłych, ale również dla dzieci.

Wracamy do pielęgnacji z czasów Kleopatry, gdy kąpiel w mleku służyła urodzie najpiękniejszej królowej hellenistycznego Egiptu.

Stowarzyszenie na Rzecz Zdrowej Skóry od Natury głosi, iż podstawą zdrowia dzieci, zdrowej skóry, włosów i paznokci, jest używanie naturalnych produktów. Uciekają się oni do metod takich jak kąpiele w mleku krowim, smarowanie ciała masłem spożywczym, wcieranie w skórę głowy maślanki.

Zabiegi te i pielęgnacja produktami wprost z chłodni z nabiałem ze spożywczaka mają na celu zachowanie młodej, zdrowej i sprężystej skóry na lata, zdrowych i gęstych włosów oraz są gwarancją spokojnego snu.

Zabiegi powinni wykonywać rodzice swoim dzieciom do dziesiątego roku życia. Skóra i włosy dzieci są zdrowe, dobrze się rozwijają, a sen jest spokojny. Dzieci nie mają problemu z zasypianiem.

Warto poczytać na temat tych metod pielęgnacji i zatroszczyć się o naszych milusińskich.

A teksty pisane w Prima Aprilis warto traktować z przymrużeniem oka ;-)

Źródło zdjęcia: https://flic.kr/p/cp9LFS

Mariola Wilk

Mariola Wilk

Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki cudownych dzieci. Autorka wielu tekstów z zakresu pielęgnacji ciała, urody, zdrowia, pielęgnacji dzieci.
Pasjonatka branży beauty, testerka kosmetyków, blogerka z 5-letnim stażem. Prowadzi blogi beauty oraz parentingowy.

http://www.mariolawilk.pl
Mariola Wilk