Mycie włosów sodą oczyszczoną – czy warto?

27.06.2016

Trend mycia włosów bez szamponów (ang. no-poo) rośnie w najlepsze. Pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania. Soda już nie tylko używana jest w kuchni, na zgagę czy do przepychania rur, ale wykorzystują ją także włosomaniaczki do odświeżania włosów.

Podobno soda nie tylko świetnie odświeża włosy, ale i ją przedłuża, odbija je od nasady i sprawia, że są lekkie i zwiewne. Najlepiej sprawdza się przy włosach przetłuszczających się.

Jak myć włosy sodą oczyszczoną?

Rozpuścić w połowie szklanki wody około 50g sody oczyszczonej. Podczas mycia polać włosy od nasady mieszanką i delikatnie opuszkami palców masować chwilę skórę głowy. Nie wcierać za bardzo we włosy na długości, aby nie uległy napuszeniu – włosy na długości zostaną zmyte podczas “aplikacji”. Spłukać letnią wodą.

Efekt mycia włosów sodą oczyszczoną

Po wysuszeniu włosy mają więcej objętości i wydają się gęstsze, grubsze. Na końcach mogą być delikatnie suche, należy wtedy od razu zareagować i wetrzeć odrobinę oleju, przy okazji odzyskają połysk. Włosy mogą być bardziej splątane.

Włosy po myciu sodą będą przetłuszczały się wolniej, nie będą oklapnięte. Nie zalecamy stosować metody częściej niż raz na 1-1,5 tygodnia. Jeżeli macie problem z przetłuszczającymi się włosami od nasady i suchymi na długości, to możecie dodać pół do jednej łyżeczki sody do szamponu i umyć włosy jedynie od nasady (na długości zostaną umyte wpływającą pianą).

Pamiętajmy również, że każda czupryna jest inna i każdy powinien wypracować własną metodę mycia sodą.

Zdjęcie główne: https://flic.kr/p/9FY9gq

Martyna Gruss

Martyna Gruss

Martyna to wytrawna blogerka, która pisze o kosmetykach od lat. Na blogu StrefaUrody.pl od samego początku - głównie zajmuje się przepisami DIY oraz tematyką około włosową.

http://testujeiopiniuje.blogspot.com
Martyna Gruss