Metody olejowania włosów

24.05.2015

Jak już dobrze wiemy z poprzednich artykułów, dobór odpowiedniego oleju do włosów jest bardzo ważny i przełoży się na efekty. Jest jeszcze jeden istotny czynnik, który wpłynie na efekt – dobór odpowiedniej metody.

 1. Olejowanie na sucho
  Olej nakładamy na suche, nieumyte wcześniej włosy. Najczęściej słyszę, że tą metodą kobiety olejują włosy na 1-3 godziny przed myciem. Dobór czasu powinnyśmy jednak dostosować do siebie. W tej metodzie włosy najlepiej chłoną olej oraz wszystkie cenne substancje.
 2. Olejowanie na mokro
  Zanim nałożymy olej, to wcześniej moczymy włosy. Dzięki tej metodzie włosy są bardziej “mięsiste”, ale wchłaniają mniej oleju – przez warstwę, którą tworzy woda. Do tej metody możemy użyć zwykłej wody lub zastosować olejowanie na mgiełkę.
 3. Na mgiełkę
  Olej możemy nałożyć na włosy spryskane wcześniej gotową odżywką ekspresową w sprayu. Możemy również stworzyć własną mgiełkę z półproduktów kosmetycznych lub po prostu z zielonej herbaty.
 4. Na odżywkę
  Olej nakładamy na włosy, na które wcześniej nałożyliśmy odżywkę lub maskę (najlepiej taką bez silikonów). Możemy to zrobić i na suchych, i na mokrych włosach – choć efekty będą lepsze po nałożeniu na suche.
 5. Olejowanie w misce
  Wlewamy do miski z wodą około 2 łyżki oleju i moczymy włosy. Po odsączeniu i delikatnym “odciśnięciu” ich, zawijamy włosy w ręcznik i trzymamy włosy w turbanie przez 2-3 godziny. Po tym czasie myjemy włosy.
 6. Serum z olejem w sprayu
  Wystarczy dodać dwie łyżki oleju do dowolnego hydrolatu i odrobiny maski lub odżywki. Proporcje możemy dowolnie modyfikować według potrzeb włosów. Potrzebna będzie dodatkowo buteleczka z atomizerem – i do pracy!
 7. Olejowanie po myciu
  Na wilgotne włosy wystarczy nałożyć niewielką ilość oleju, aby ich nie obciążyć. Jeżeli mamy też problem z suchymi końcówkami, to warto chociażby na nie nałożyć po myciu odrobinę oleju, aby je zabezpieczyć.

Olejować możemy całe włosy, od połowy lub tylko końcówki. Wszystko zależy od ich stanu i porowatości na całej długości.

Którą metodę wy zastosujecie?

Źródło zdjęcia głównego: flickr.com

Martyna Gruss

Martyna Gruss

Martyna to wytrawna blogerka, która pisze o kosmetykach od lat. Na blogu StrefaUrody.pl od samego początku - głównie zajmuje się przepisami DIY oraz tematyką około włosową.

http://testujeiopiniuje.blogspot.com
Martyna Gruss