Maskowanie niedoskonałości na skórze

Maskowanie niedoskonałości skórnych

21.05.2015

Maskowanie niedoskonałości na skórze

Problem związany z niedoskonałościami na skórze twarzy i ciała jest bardzo zróżnicowany. Występują niedoskonałości na skórze wrodzone oraz nabyte.

Niedoskonałości wrodzone – zwane znamionami, mogą mieć różne kolory. Białe pozbawione są pigmentu, w kolorze jasnej kawy, oraz czerwone czyli naczyniaki.

Niedoskonałości nabyte – występują w różnej postaci np. białych plam, brązowych plam, niedoskonałości po zabiegach operacyjnych, chirurgii plastycznej, trądzik, ichtioza czy oparzenia rozległe.

Od bieli po czerń

stain_white

W bielactwie – czyli lokalnym zaniku pigmentacji skóry – występują białe plamy na skórze. Są bardzo widoczne u ludzi o ciemnej skórze. Są to zmiany łagodne, ale wyglądające nieestetycznie.

stain_red stain_brown

Brązowe plamy występują przy nadmiernej ekspozycji na słońce. Występują dość często w ciąży i dlatego zostały nazwane plamami ciążowymi. Pojawiają się również u mężczyzn oraz u kobiet nie będących w ciąży.

Trądzik zazwyczaj pozostawia po sobie trwałe zmiany na skórze – zwłaszcza, gdy zmiany były duże, głębokie oraz gdy zostały za wcześnie wyciśnięte.

Dermatozy twarzy – takie jak trądzik różowaty – mogą ulec poprawie na skutek leczenia, ale nie znikną całkowicie.

Blizny Rozstępy

Blizny i rozstępy to kolejna zmora kobiet. Blizny powstałe po chirurgii plastycznej i po operacjach, gdy jeszcze są świeże, są niedoskonałościami przejściowymi i wymagają makijażu i tuszowania. Gdy blizny i rozstępy są trwałe, można z nimi walczyć z a pomocą terapii łączonej, która opiera się na działaniu kilku laserów fraksyjnych.

Zmiany skórne takie jak rozległe oparzenia na twarzy i w jej okolicach wymagają makijażu korygującego.

Rozszerzone naczynka  są zmianami w układzie naczyniowym skóry. Występują przeważnie u kobiet, ponieważ hormony estrogenowe działają rozluźniająco na mięśnie naczyń, co prowadzi do zwiększenia ich skłonności do poszerzania się. Rozszerzone naczynka mogą również być skutkiem czynników zewnętrznych takich jak zbyt częste korzystanie z solarium, duża ekspozycja na słońcu, wiatr, wahanie temperatur oraz duża wilgotność, stosowanie długotrwale maści sterydowych u osób ze skłonnościami do pojawiania się tego typu problemów mających jasną karnację i cienki naskórek.

Siniaczki, tatuaże i blada skóra wedle upodobań wymagają tuszowania korektorami bądź stosowania produktów przyciemniających skórę.

Niedoskonałości na nogach to blizny, rozstępy, rozszerzone naczynka, tatuaże, siniaki, żylaki oraz blada skóra. Wiosną i latem, gdy odsłania się nogi, warto sięgnąć po preparaty pomagające zatuszować niektóre z niedoskonałości oraz poprawiające wygląd nóg.

Jak tuszować niedoskonałości skóry

Na polskim rynku – oprócz zabiegów w specjalistycznych gabinetach lekarskich oraz w klinikach medycyny estetycznej, które pomagają w walce z żylakami, bliznami, rozstępami, tatuażami i rozszerzonymi naczynkami -możemy również stosować produkty ogólnodostępne takie jak kosmetyki, korektory, żele, mgiełki, które zamaskują niedoskonałości nóg i poprawią ich wygląd, a przy okazji nasze samopoczucie.

tusz_1bb tusz_2cc tusz_3dd

Kremy CC

Kremy CC – są to innowacyjne produkty udoskonalające wygląd skóry. Maskują niedoskonałości takie jak:„pajączki”, przebarwienia, siniaki, blizny. Neutralizują zaczerwienienia, tonują i ujednolicają koloryt skóry, a przy tym nawilżają i rozświetlają. Rozświetlające mikropigmenty odbijają światło i błyskawicznie dodają skórze blasku. Efekt zastosowania kremu CC jest natychmiastowy.

Kremy CC są skuteczne i występują również w wersji wodoodpornej. Warto poznać kremy CC od BIELENDA.

Kremy DD

Kremy DD – nowość na naszym rynku, który wprowadziła firma BIELENDA w postaci jedwabiu do ciała. Innowacyjny, multifunkcyjny produkt do ciała jest kosmetykiem nowoczesnym. Łączy w sobie kryjące właściwości korektora do ciała oraz pielęgnacyjne właściwości balsamu. Natychmiast udoskonala wygląd skóry, a przy tym maskuje niedoskonałości. Poprawia nawilżenie, wyrównuje koloryt, dodaje blasku.

raj1 raj3 raj2

Rajstopy w sprayu

Rajstopy w sprayu – są w postaci lekkiego i transparentnego sprayu, który imituje rajstopy. Dzięki temu produktowi nogi wyglądają jakby muśnięte słońcem, naturalnie i pięknie. Ekstrakt palmaria zapewnia idealny wygląd nóg i skóry. Rajstopy w sprayu nie pozostawiają smug ani przebarwień na skórze, maskują popękane naczynka oraz skutecznie tuszują niedoskonałości występujące na skórze. Są wodoodporne i odporne na ścieranie przez wiele godzin. Z łatwością można je  zmyć delikatnym środkiem do mycia i wodą.

Efekt po zastosowaniu rajstop w sprayu jest natychmiastowy.

Przez Polki znane są doskonale kultowe rajstopy w sprayu firmy Sally Hansen. Nowością na naszym rynku są rajstopy w sprayu Lirene.

samoopal

Samoopalacze

Samoopalacze  są to środki kosmetyczne mające na celu nadanie skórze brązowego odcienia bez naświetlania skóry promieniami UV. Samoopalacze imitują efekt naturalnej opalenizny jaki można uzyskać bez eksponowania jej na słońce. Podczas opalania na słońcu w skórze pod wpływem promieni UV wytwarza się naturalny barwnik melanina, podczas stosowania samoopalacza w skórze nie dochodzi do wytworzenia melaniny. Zabarwienie, jakie otrzymujemy po zastosowaniu samoopalaczy, nie chroni skóry przed promieniami słonecznymi i dodatkowo należy ją chronić przed słońcem produktami zawierającymi w swym składzie filtr ochronny.

Przed nałożeniem samoopalacza należy uprzednio zrobić peeling skóry, następnie równomiernie nałożyć produkt samoopalający. Zapobiegnie to niechcianym smugom i zaciekom. Po takim zabiegu należy dokładnie umyć dłonie w celu uniknięcia przebarwień, a skórę posmarowaną samoopalaczem chronić przed kontaktem  z wodą, aby nie powstały nieestetyczne zacieki. Efekty po zastosowaniu samoopalacza widać po kilku godzinach.

chust1 chust2 chust3 chust4 chust5

Niezwykle przydatne w podróży czy na wakacjach do wyrównania kolorytu skóry mogą okazać się samoopalacze w chusteczkach. Szczególnie polecamy samoopalacz w chusteczce marki Dax Sun.

Samoopalacze dostępne na polskim rynku  oferuje firma Dax Cosmetics, Soraya, Kolastyna, Lirene, Dove czy Ziaja.

brązujący

Balsamy brązujące

Balsamy brązujące to produkty nadające ciału stopniową opaleniznę bez efektu smug i przebarwień, dodatkowo nawilżając i odżywiając skórę. Dla uzyskania pożądanego efektu zaleca się regularne stosowanie balsamu przez kilka – kilkanaście dni.

Można stosować je codziennie w przypadku skóry normalnej. Efekty widać po kilku godzinach od aplikacji. Balsamy brązujące m.in. marki: Ziaja, Dove, Kolastyna.

baner_bodybling

Rozświetlacze, bronzery

Rozświetlacze – a wśród nich rewolucyjny balsam brązujący BODY BLING ORYGINAL, który jest stosowany przez gwiazdy Hollywood. Produkt daje natychmiastową złotą i lśniącą opaleniznę bez efektu smug i przede wszystkim – bez brzydkiego zapachu. Produkt ten daje natychmiastowy efekt wysmuklenia nóg, można go stosować również na twarz w celu jej wymodelowania i rozświetlenia.

Balsam rozświetlający BODY BLING można kupić w opakowaniach o różnej pojemności w dwóch odcieniach.

Źródło zdjęcia głównego: flickr.com

Mariola Wilk

Mariola Wilk

Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki cudownych dzieci. Autorka wielu tekstów z zakresu pielęgnacji ciała, urody, zdrowia, pielęgnacji dzieci.
Pasjonatka branży beauty, testerka kosmetyków, blogerka z 5-letnim stażem. Prowadzi blogi beauty oraz parentingowy.

http://www.mariolawilk.pl
Mariola Wilk