Mama się nawilża: STOPY

22.10.2014

Ile my im zawdzięczamy! Codziennie przemierzają z nami cały świat! Nasze kochane stopy. Na koniec dnia zmęczone, spragnione masażu i przyjemnego dotyku zazwyczaj go nie otrzymują. Dlaczego? Dlatego, że zapominamy o ich pielęgnacji, szczególnie teraz gdy robi się chłodno i gdy chowamy je w skarpetach i butach.

Nasze stopy także potrzebują nawilżenia, odżywienia i czułej pielęgnacji. Stopy zabieganej mamy w ciągu dnia potrafią przejść dziesiątki kilometrów. Noszą nie tylko ciężar naszego ciała, ale i naszych dzieci. Wieczorem są zmęczone, obolałe, niejednokrotnie opuchnięte.

Podstawą pielęgnacji zabieganych stóp jest pozbycie się zrogowaciałego naskórka. Najszybszym i najprostszym sposobem, a zarazem skutecznym jest użycie tarki lub pumeksu. Do pozbycia się martwego naskórka możemy również użyć zamkniętych w tubkach i słoiczkach peelingów do stóp. Po tym zabiegu osuszamy stopy i wcieramy w nie odpowiedni kosmetyk pielęgnacyjny. Tutaj mamy ogromny wybór. Możemy wybrać lekkie, nawilżające i odżywcze kremy do stóp bądź bardziej skoncentrowane produkty, mające działanie intensywnie wygładzające i pielęgnujące, jak maski i serum do stóp.

Po takim zabiegu pielęgnacyjnym zadbajmy również o paznokcie. Równo obcięte paznokcie, pomalowane na nasz ulubiony kolor z pewnością poprawią nam nastrój. Paleta barw lakierów do paznokci jest ogromna i każda z nas znajdzie coś w swoim guście.

Mariola Wilk

Mariola Wilk

Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki cudownych dzieci. Autorka wielu tekstów z zakresu pielęgnacji ciała, urody, zdrowia, pielęgnacji dzieci.
Pasjonatka branży beauty, testerka kosmetyków, blogerka z 5-letnim stażem. Prowadzi blogi beauty oraz parentingowy.

http://www.mariolawilk.pl
Mariola Wilk