Makijaż z błyskiem

11.03.2015

Makijaż rozświetlający

Teatralny mat wyszedł z mody. Rozpromieniona skóra wygląda młodziej i korzystniej niż mocno zmatowiona i solidnie zakryta podkładem. W ostatnich sezonach na wybiegach promuje się makijaż rozświetlający – bardzo często w wersji delikatnej albo po prostu „makeup-no-makeup”.

Wykonując makijaż wizażyści skupiają się na grze światła i modelowaniu kształtu twarzy. Często wykorzystują kosmetyki zawierające rozświetlające pigmenty. Nie jest to makijaż zarezerwowany tylko na czerwony dywan czy wybieg. Każda z nas może sięgnąć po różnego rodzaju rozświetlacze o konsystencjach płynnych lub stałych. Mogą to być bazy, podkłady lub pudry. Efekt “glamour” oraz promiennej i zdrowej skóry gwarantowany.

Jednak jak z nich korzystać?

Przecież nie każda skóra może się mocno błyszczeć.

makijaż z błyskiem makijaż z błyskiemmakijaż z błyskiem

Jeśli masz skórę normalną lub suchą, nałóż bazę z pigmentami o lekko różowym kolorze na całą twarz. Otrzymasz efekt ożywionej, nawilżonej i trójwymiarowej skóry oraz większą trwałość makijażu. Następnie zaaplikuj na nią swój podkład i delikatnie przypudruj.

Jeśli masz skórę tłustą lub mieszaną, unikaj dodatkowego blasku w miejscach, które się naturalnie świecą. Pamiętaj jednak, że zawsze odrobinę bazy lub pudru rozświetlającego możesz nałożyć na same szczyty kości policzkowych. Na resztę twarzy nałóż bazę matującą i odpowiedni dla siebie podkład. Dzięki temu po wymodelowaniu kości policzkowych uzyskasz efekt odbicia światła i zarysu policzków.

Jeśli chcesz osiągnąć świeży i lekki efekt „makeu-no-makeup”, wymieszaj nieco bazy rozświetlającej z podkładem. Wówczas konsystencja twojego podkładu będzie delikatniejsza jak kremu BB, a jednocześnie skóra będzie wygładzona i rozpromieniona.

A jak używać pudru lub kulek z pigmentami?

Jest to kosmetyk o konsystencji stałej, więc używamy go na samym końcu. Już po nałożeniu jaśniejszego korektora w okolicach oczu, podkładu, pudru oraz wymodelowaniu konturów twarzy bronzerem, także zaaplikuj nieco różu. Następnie na samych szczytach kości policzkowych dodaj rozświetlacza. Zaznacz również cały trójkąt piękności, czyli dodaj kosmetyku na środek czoła i brody. Jeśli chcesz uzyskać mocny efekt rozświetlenia i trójwymiaru (jak na zdjęciach), dołóż małą ilość pędzelkiem także na grzbiecie nosa i ponad łukiem górnej wargi. Pamiętaj jednak, aby to zrobić precyzyjnie, bez plam i widoczynych granic między kosmetykami. Na środek ust natomiast nałóż błyszczyk z drobinkami.

Zdjęcia: makijaże – Estilo Paulina Popek (archiwum Estilo Paulina Popek)

Autorka: ESTILO Paulina Popek – Wizażystka i Stylistka

Estilo Paulina Popek

Paulina Popek - wizażystka i stylistka, trenerka. Mistrz w zawodzie. Prowadzi markę ESTILO Paulina Popek oraz Pracownię Wizażu i Stylizacji Estilo w Rzeszowie. Specjalizuje się w makijażu ślubnym, beauty i fotograficznym.
Pracuje przy sesjach zdjęciowych, pokazach mody i makijażu, prowadzi kursy i warsztaty. Współpracuje z mediami, markami kosmetycznymi i odzieżowymi oraz profesjonalistami z branży fotografii, fryzjerstwa, mody, kosmetologii i modelingu. Jako osobista stylistka zajmuje się również wizerunkiem osób prywatnych.

http://www.estilopp.pl

Estilo Paulina Popek - ostatnie wpisy (see all)