Lekkie orzeźwienie: mięta w kosmetykach

30.06.2015

W liściach mięty zawarte jest bogactwo lotnych olejków aromatycznych, odpowiadają one za smak i zapach. Najważniejszym składnikiem jest mentol – substancja aktywna, która podrażnia zakończenia czuciowe receptorów zimna, co skutkuje wywołaniem uczucia chłodu. Posiada lekkie działanie miejscowo znieczulające, przeciwświądowe i kojące.

Dodatek olejku miętowego w kosmetykach kojarzy się z ochłodą, relaksem i odprężeniem. Nic więc dziwnego, że w okresie letnim podczas upałów, poszukujemy orzeźwienia także w codziennej pielęgnacji. Do wyboru mamy chłodzące żele, mgiełki i balsamy do ciała. Polska firma SYLVECO posiada w swojej ofercie kojący balsam do ciała      z ekstraktami z brzozy białej oraz krwawnika pospolitego.

sy

Balsam ten przeznaczony jest do pielęgnacji przesuszonej i podrażnionej skóry (po opalaniu, depilacji) – regeneruje ją, a regularne stosowanie sprawi, że skóra na długi czas będzie odpowiednio nawilżona i odnajdzie równowagę.

Kolejnym  kosmetykiem z rześką nutą zapachową od firmy SYLVECO jest delikatny żel do kąpielisylblo

Żel ten zawiera łagodne ale jednocześnie skuteczne (SPC) – środki myjące, które nie podrażniają nawet najbardziej wrażliwej skór, a fizjologiczne pH łatwo tworzy pianę. W składzie kosmetyku znajdziemy także dodatek gliceryny i mocznika, które działaj regenerująco i zapewniają ochronę przed wysuszeniem.

Źródło obrazka głównego: flickr.com
Dziękujemy stronie http://www.nsp-code.com/ za możliwość użycia plugginu.

StrefaUrody.pl

StrefaUrody.pl

Jako StrefaUrody.pl staramy się publikować artykuły, które rozwieją Wasze wątpliwości dotyczące wyboru kosmetyków odpowiednich do Waszych potrzeb. Każdego dnia doradzamy Wam, publikujemy nowinki - tutaj, na naszej stronie na FB i na Instagramie. Bądźcie z nami!
StrefaUrody.pl

StrefaUrody.pl - ostatnie wpisy (see all)