Łatwe malowanie i pielęgnacja paznokci

18.11.2014
Autor:

Wydawać by się mogło, że wymalować paznokcie potrafi każdy.

P1240489

Prawda jest taka, że wiele z nas ma z tą czynnością problem. Na rynku kosmetycznym znajdziemy jednakże wiele praparatów, które nam tę czynność ułatwiają.

Pomijam oczywiście pilniczek oraz zmywacz do paznokci, bez których ciężko mi jest sobie wyobrazić jakiekolwiek próby nadania kształtu paznokciom, a także malowania.

Przed przystąpieniem do malowania warto usunąć skórki. Nie musimy męczyć ich mechanicznie – wystarczy żel do usuwania skórek. Polecam  z Sally Hansen – Instant Cuticle Remover, który już po około jednej minucie pozbywa się skórek i odsłania płytkę paznokcia.

7765

Kolejnym produktem, który polecam, jest preparat podkładowy np. ORLY Color Care Smotther, który nie tylko wygładzi i wyrówna płytkę paznokcia wpływając na trwałość lakieru, ale także zapobiegnie odbarwieniu płytki.

22750

Gdy już pomalujemy paznokcie na wybrany kolor, możemy pobawić się top coatami – możemy wybrać preparat nabłyszczający, utwardzający czy matujący, np. Bell Top Shiny.

1787

Jeśli nie mamy czasu lub cierpliwości i chcemy przyspieszyć wysychanie lakieru, to wysuszacz lakieru znacznie przyspieszy sprawę.

Na koniec nie zapominajmy by zabezpieczyć skórki jakimś olejkiem, a dłonie odpowiednio dobranym kremem do rąk.

P1240491

Polecam korzystać z ułatwiaczy takich czynności, by na dłużej cieszyć się pięknie pomalowanymi paznokciami :)

wkuferku

Prywatnie zakochana Żona i pracująca Mama dwóch Córeczek.
Z natury jestem niepoprawną romantyczką, która lubi znaleźć czas na czytanie, otulona zapachami świec i wosków,w towarzystwie dobrego czerwonego wina.
Pasję do pisania z zamiłowaniem do kosmetyków łączę na swoim blogu.

http://wkuferku.blogspot.com/

wkuferku - ostatnie wpisy (see all)