Kuferek początkującej wizażystki: Pędzle do makijażu

28.05.2015
Autor:

Pędzle do makijażu

Rynek kosmetyczny tonie w ilościach produktów, które – jak obiecują producenci – mają “odmienić nasze życie”. W masie kuszących propozycji bardzo ciężko jest wybrać tę perełkę, która sprawdzi nam się w 100%, a przeznaczony na nią budżet okaże się być bardzo dobrze zainwestowany.

Niezaprzeczalnie dużą inwestycją dla początkującej wizażystki jest wybór pędzli do makijażu, które są podstawowym narzędziem jej pracy. Czym zatem kierować się podczas zakupu pędzli?

Kupno zestawu 50-60 pędzli uważam za nierozsądne – tak naprawdę na początek w zupełności wystarczy nam 6-8 podstawowych pędzli.

Pędzel do podkładu

Nakładanie podkładu to bardzo indywidualna sprawa. Jedne z nas nie wyobrażają sobie innej techniki niż przy użyciu pędzla, inne wolą lateksowe gąbeczki, a jeszcze inne zdają się na swoje palce.

Dla mnie najwygodniejszą techniką jest nakładanie podkładu pędzlem języczkowym z syntetycznego włosia. Po pierwsze, efekt końcowy jest bardzo naturalny, a warstwa nałożonego podkładu jest wręcz niewidoczna. Jeśli chodzi o włosie syntetyczne, to jest ono stosunkowo łatwe w utrzymaniu czystości w przeciwieństwie do włosia naturalnego.

Bardzo dużą popularnością cieszą się teraz gąbeczki do nakładania podkładu, a moim ulubieńcem jest ta z Real Techniques. Działa cuda! :) Nakładany nią podkład, (nawet najbardziej oporny) pięknie wtapia się w skórę dając efekt idealnej, zdrowej skóry. Co więcej nakładać nią możemy również korektor, zarówno pod oczy, jak i punktowo.

pędzle do makijażu MAESTRO seria 220 rozmiar 18
pędzle do makijażu Real Techniques Gąbeczka

Pędzel do pudru

Zawsze polecam nakładanie pędzlem pudru sypkiego lub w kamieniu. Dlaczego? Pamiętać należy, że efekt 100% matu już nie jest na czasie, dlatego też odradzam używanie gąbeczek dołączanych do produktów, które w większości taki mat nam gwarantowały. Delikatnie omieciona skóra w strefie T jest w zupełności wystarczająca. Zatem jaki powinien być idealny pędzel do pudru? Niezbyt mały i miękki, dlatego najbardziej polecam te z naturalnego włosia.

pędzle do makijażu MAESTRO seria 190 rozmiar 20

Pędzel do bronzera oraz różu

Bardzo dobrze sprawdzają się pędzle w kształcie “jajeczka” o delikatnie zwężonym czubku. Idealnie dostosowują się do kształtu kości policzkowej. Przy wyborze tego pędzla dobrze jest sprawdzić czy jest miękki, ponieważ twarde oporne włosie może spowodować przetarcie się nam produktu na skórze, co może skutkować nieestetycznymi plamami.

pędzle do makijażu MAESTRO seria 155

Pędzle do cieni

Podstawowe minimum pędzli do cieni to:

  • płaski pędzel do nakładania cienia bazowego lub cieni na całą powiekę
  • pędzel “kulka” do zaznaczenia zewnętrznego kącika w celu podkreślenia kształtu oka
  • pędzel do blendowania do zatarcia granic między cieniami i zaznaczenia załamania powieki

pędzle do makijażu MAESTRO Pędzel do blendowania seria 497 rozmiar 12
pędzle do makijażu MAESTRO seria 320 rozmiar 12
pędzle do makijażu MAESTRO seria 420 rozmiar 6

Pędzel do brwi i ust

Jeśli chodzi o pędzel do brwi, możemy wybrać ścięty pędzel, dobrze zbity, który również może nam posłużyć do malowania kresek na górnej powiece.

Moim ulubieńcem natomiast jest bardzo zbity, króciutki pędzel, którym idealnie uzupełnimy ubytki na naszym łuku brwiowym.

pędzle do makijażu MAESTRO seria 640 rozmiar 6

Pędzel do ust powinien być elastyczny, ale nie za bardzo o kształcie “kociego języczka”. Musi on być syntetyczny – ze względu na łatwość w utrzymaniu czystości.

pędzle do makijażu MAESTRO Pędzel do ust seria 720 rozmiar 4